شهرستان ها

تصفیه‌خانه کرج تا سال آینده افتتاح می‌شود

کرج – استاندار البرز گفت: تصفیه‌خانه‌ای با ظرفیت تصفیه ۱۵ میلیون مترمکعب در کرج ظرف یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله شهبازی صبح شنبه در جلسه بررسی مشکلات استان البرز که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: چندی پیش پس از رایزنی‌های فراوان طی حضور وزیر نیرو موفق به اخذ موافقت در جهت افزایش ۲۰ میلیون مترمکعبی حق آبه البرز از محل سدهای استان شدیم و این امر طی هفته آینده پیگیری و محقق خواهد شد.

وی بیان کرد: حق‌آبه این استان از محل سدها برای بهره‌برداری شهرک‌های صنعتی ۲۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش می‌یابد.

استاندار البرز ادامه داد: این اقدام با توجه به روند رو به رشد فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان، به‌ویژه در اشتهارد با امتیازات خاص که اکنون به بهشت سرمایه‌گذاران تبدیل شده، پیگیری شد.

وی بیان کرد: پیرو اهداف شعار سال مبنی بر جهش تولید در جهت منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات دولت در این راستا، درصدد ارتقا زیرساخت‌های لازم برای فعالان اقتصادی استان هستیم.

شهبازی افزود: تاکنون در پیگیری‌هایی که از مسئولان ملی برای تحقق برنامه‌های توسعه‌ای استان داشته‌ام با در بسته و عدم هماهنگی مواجه نشده‌ام و افزایش حق آبه البرز نیز یکی از این مطالبات است که طی مکاتبات و رایزنی‌های صورت گرفته مورد موافقت وزیر محترم نیرو قرار گرفت.

استاندار البرز گفت: بر این اساس مدیر عامل آب منطقه‌ای البرز مأمور به پیگیری جهت تسریع در اعمال این افزایش حق آبه برای البرز طی یک هفته آینده است.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درصدد هستیم با حفر چاه با ظرفیت تأمین ۵۰۰ میلیون متر مکعب نیز بخش دیگری از نیازها را تأمین کنیم.

شهبازی گفت: تصفیه‌خانه جدید نیز با ظرفیت تصفیه ۱۵ میلیون متر مکعب در کرج ظرف یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا