تصمیم‌گیری درخصوص تعطیلی لیگ برتر شنبه انجام می‌شود/ تصمیمی برای لغو طرح ترافیک گرفته نشده است

  • 28 آبان 1399 - 12:13
تصمیم‌گیری درخصوص تعطیلی لیگ برتر شنبه انجام می‌شود/ تصمیمی برای لغو طرح ترافیک گرفته نشده است


سخنگوی وزارت بهداشت گفت: پروژه واکسن تولیدی ایران با دقت درحال پیشرفت است و 8 شرکت دانش بنیان ما پیشتاز هستند و 4 شرکت اوایل زمستان وارد فاز بالینی می‌شوند.


به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، سیما سادات لاری در نشست خبری مجازی که با حضور تعدادی از خبرنگاران برگزار شد در پاسخ به این سوال که واکسن کرونا چه زمانی به دست مردم خواهد رسید اظهار داشت: پروژه واکسن تولیدی ایران با دقت درحال پیشرفت است و 8 شرکت دانش بنیان ما پیشتاز هستند و 4 شرکت اوایل زمستان وارد فاز بالینی می‌شوند، مسئله واکسن بسیار مهم است و چون این یک قضیه حیاتی است ما با شرکت‌های بین‌المللی در ارتباط هستیم تا بتوانیم فناوری را به کشور وارد کنیم، کارآزمایی بالینی ابتدا روی صد نفر انجام خواهند شد و تست پی سی آر این افراد باید منفی باشد و نباید در اجرای این پروژه عجله صورت گیرد 7 شرکت اقدامات خود را برای سازمان جهانی بهداشت قرار دارند. برای ما مهم است که سازمان جهانی بهداشت از روند اقدامات ما اطلاع داشته باشد و بر آن صحه بگذارد.

لاری درخصوص وضعیت لیگ‌های برتر توضیح داد: موضع ما با توجه به شرایط موجود تعطیلی لیگ‌های برتر است اما اطلاعات تکمیلی ارائه خواهد شد. پیشنهاد تعطیلی لیگ‌های کرونا از قرارگاه کرونا به ستاد ملی ارسال شده است و شنبه در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: 160 شهرستان ما در وضعیت قرمز هستند که فقط مشاغل گروه یک می‌توانند فعال باشند. مقرر شد سازمان امور اداری و استخدامی باید وضعیت حضور کارمندان را مشخص کند و به ادارت ابلاغ کند. استاندار تهران در خصوص طرح ترافیک نیز اعلام کرده است که چهارشنبه جزئیات آن را اعلام خواهد کرد و درخصوص طرح ترافیک تصمیم خاصی گرفته نشده است.

ادامه دارد/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0