• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

تصویب یک فوریت لایحه بررسی تخفیف به مستاجران شهرداری درایام کرونا

  • 06 آبان 1399 - 11:27

یک فوریت اصلاح ماده ۱۱ بسته محرک اقتصادی شهر برای تسهیل شرایط مستاجران شهرداری تهران در شرایط کرونا، توسط اعضای شورای شهر تصویب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، یک فوریت لایحه شهردار تهران در خصوص «اصلاح ماده ۱۱ مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا» در دویست و چهل و پنجمین جلسه شورا مورد بررسی قرار گرفت.

عبدالحمید امامی معاون اقتصادی شهرداری در خصوص این لایحه گفت: از آنجایی که اپیدمی کرونا سبب شده است که درآمدهای مستاجرین شهرداری در ترمینال‌ها و… کاهش پیدا کند، در شهرداری درخواست شده است که به ایشان در پرداخت اجاره‌ها تخفیف داده شود.

وی افزود: البته در لایحه دولت اشاره شده است که در روزهای تعطیل شده توسط دولت، اجاره گرفته نمی‌شود. این لایحه برای این است که تکلیف این مستاجرین روشن و مشخص شود که به ایشان تخفیف داده شود یا نه.

بر اساس این اصلاحیه در صورت بررسی در کمیسیون‌ها و تصویب نهایی در صحن شورا به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود، به منظور حمایت از مستاجرین و بهره برداران واحدها، اماکن و فضاهای تجاری، اداری، خدماتی، فرهنگی، هنری، ورزشی و تفریحی واگذار شده توسط واحدهای ستادی، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه به اشخاص حقیقی و حقوقی (بخش خصوصی) که محل کار و فعالیت آنها به دلیل جلوگیری از انتشار شیوع ویروس کرونا تعطیل گردیده و به واسطه کاهش درآمد دچار آسیب مالی شده‌اند اما تعطیل نگردیده‌اند نسبت به استمهال، تعدیل، بخشودگی اجاره بها یا افزایش و تمدید مدت قرارداد و یا نحوه ایفا تعهدات قراردادی و یا امر اقاله و یا سایر تصمیمات مقتضی که باید به تصویب شورا برسد اقدام کند.

در نهایت یک فوریت این لایحه بدون مخالف با ۱۳ رای به تصویب رسید.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.