تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021

تضعیف ارزش دلار با پیشتازی بایدن در انتخابات آمریکا/ احتمال کاهش بیشتر وجود دارد

  • 15 آبان 1399 - 14:27


نزدیک شدن بایدن به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باعث شده دلار تضعیف شود و کارشناسان پیش بینی می‌کنند که احتمال کاهش بیشتر نیز وجود دارد.


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، امروز پنجشنبه در کشاکش کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بین دونالد ترامپ و جو بایدن ارزش دلار در برابر سبدی دیگری از سایر ارزها کاهش یافت. ترامپ در برخی از ایالت‌ها به اتهام تقلب و غیرقانونی بودن شمارش آرا به دنبال پیگیری قانونی است، اما دراین میان بایدن رقیب سرسختش گوی سبقت را از وی ربوده است.

بر اساس این گزارش شاخص دلار که در برابر تعدادی از ارزها سنجیده می‌شود 6 دهم درصد کاهش یافت.

ارزش دلار در برابر پوند انگلیس و ین ژاپن 2 دهم درصد افت کرد و به ضعیف‌ترین سطح خود طی دو سال گذشته در مقابل یوآن چین رسید. همچنین در مقابل دلار کانادا و دلار استرالیا و نیوزیلند هم در سطح پایین‌تری قرار گرفت. کاهش ارزش دلار در حالی است که جو بایدن 264 رأی الکترال جمع کرده و تنها 6 رأی الکترال دیگر لازم دارد تا بر مسند کاخ سفید تکیه زند.

ترامپ رقیب وی نیز تنها 214 رأی الکترال کسب کرده است. کمپین مبارزاتی ترامپ فرم‌های پیگیرد قانونی را در ایالت‌های پنسیلوانیا، میشیگان و جورجیا پر کرده‌اند و مدعی هستند که مخالفان آنها در صدد دزدیدن رأی آنها از صندوق‌های رأی به نفع بایدن بوده‌اند.

سرمایه گذاران هشدار می‌دهند که ابهام در انتخابات می‌تواند تأثیر بسیار منفی بر ارزش دلار در کوتاه مدت داشته باشد. برخی می‌گویند که شرایط بازار تلاش می‌کند که بایدن به پیروزی برسد. به طوری که شواهد از با ارزش شدن ارزها باعث شد که ترامپ تعرفه‌های تنبیهی اعمال کند.

برخی دیگر نیز هشدار می‌دهند در صورتی که بایدن رئیس جمهور بشود ارزش دلار به این زودی به تعادل نخواهد رسید. در حال حاضر بازار در انتظار اخبار جدیدی از فدرال رزرو آمریکا هم هست که انتظار می‌رود نشست دو روزه‌اش امروز پنجشنبه به پایان برسد، اما با این حال انتظار نمی‌رود که در سیاست مالی فدرال رزرو به ویژه در شرایط فعلی که نتایج انتخابات مشخص نیست، وجود داشته باشد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها