تعداد بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در ایلام زیاد شده است

  • 01 آبان 1399 - 8:39

ایلام- استاندار ایلام گفت: تعداد بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در ایلام طی ماه گذشته زیاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی‌دشتکی عصر چهارشنبه در جریان بازدید از نقاهتگاه قلاویزان با عنوان این مطلب که حال ایلام در اثر کرونا خوب نیست، بیان کرد: تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها زیاد شده است.

وی با اشاره به این موضوع که بر طبق دستورالعمل وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تمام بیمارستان‌های مهم استان بخش کرونا دارند، گفت: اگر چه مردم درخواست دارند که محل درمان بیماران کرونایی یک جای خاص باشد اما به خاطر تعداد بسیار زیاد بیماران این امر ممکن نیست.

وی افزود: همین روز چهارشنبه تعداد بستری‌ها به بیش از ۲۳۰ نفر رسید که یک رکورد خیلی بالایی است و بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر نیز در خانه‌ها قرنطینه هستند.

سلیمانی دشتکی با اعلام این خبر که تعداد فوتی‌های کرونایی استان از مرز ۳۰۰ نفر گذشته است، گفت: به همین تعداد هم به طور غیر مستقیم بر اثر کرونا فوت کرده‌اند و این عدد برای استانی با جمعیت کم ایلام بسیار بالا و خطرناک است.

وی افزود: برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های پیشگیری، مقابله و درمان بیماری امکانات خوبی به استان اختصاص داده شد و امکانات زیادی هم در راه است.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که بیمارستان‌های استان برای مقابله با کرونا تجهیز و جداسازی شده‌اند، گفت: با همکاری نهادهایی چون سپاه و ورزش و جوانان، شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی دو نقاهتگاه مجزا برای احتیاط و درصورت نیاز تجهیز و ایجاد شده است.

وی در ادامه بیان کرد: این نقاهتگاه برای افرادی هست که بهبودی نسبی پیدا کرده‌اند و در خانه امکان قرنطینه نیست تا باقی دوران نقاهت خود را در این مکان‌ها سپری خواهند کرد.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا گفت: کرونا با زندگی مردم عجین شده است و برای خلاص شدن از شر کرونا بایست هم مردم و هم مسئولان همکاری کاملی با هم داشته باشند.

استاندار ایلام ماسک زدن، فاصله گذاری اجتماعی و عدم شرکت در اجتماعات را در کنترل بیماری کرونا مهم و حائز اهمیت خواند و گفت: مطمئن هستم اگر مردم این ۳ دستورالعمل را رعایت کنند کرونا خیلی زودتر از آن چیزی که در ذهن‌ها است جمع می‌شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0