• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

تعطیلی‌ها بدون مشارکت مردمی شیوع کرونا را کم نمی‌کند

  • 27 آبان 1399 - 11:40

کرج – معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تعطیلی گسترده بدون مشارکت مردم، نمی‌تواند قدرت شیوع بیماری را کاهش دهد.

به گزارش مهر، نوری سپهر صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعطیلی گسترده بدون مشارکت مردم، نمی‌تواند قدرت شیوع بیماری را کاهش دهد زمانی این محدودیت تأثیر گذار خواهد بود که مردم در خانه‌ها بمانند و فقط برای موارد ضرورت، در شهرها تردد نمایند.

وی بیان کرد: تعطیلی برخی مشاغل و دور کاری کارکنان، اگر قرار باشد، این جمعیت قابل توجه، به خیابان‌ها بریزند و در سطح شهرها تردد نموده و خیابان گردی کنند و یا دورهمی‌ها و میهمانی‌ها را بیشتر کنند، باید گفت که متأسفانه ممکن است، اثر عکس خواهد داشت.

معاون تحقیقات دانشگاه علت طولانی شدن موج سوم کرونا را افزایش قدرت سرایت بیماری، عدم رعایت مردم و عوامل تجمع زا در جامعه دانست.

نوری سپهر ابراز امیدواری کرد از شنبه با آغاز تعطیلات و محدودیت‌ها، مردم همکاری جدی داشته باشند و شاهد فروکش این اپیدمی باشیم.

وی گفت: کادر بهداشت و درمان، توانایی بی نهایت ندارند و بیش از ۷ ماه است که شب و روز خود را در کنار از دست دادن همکارانشان و یا ابتلای خودشان سپری کردهاند و اگر بازتوانی نشوند، تلفات و بیماری گسترده‌تر خواهد شد.

نوری سپهر با بیان اینکه استان البرز شرایط با ثباتی دارد گفت: البرز همچنان وضعیت قرمز دارد و همه خدمتگزاران مردم در دانشگاه علوم پزشکی با تمام توان در کنار حمایت دستگاه‌های اجرایی استان، با قدرت برای کنترل بیماری تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر در این برهه‌ی حساس همه همکاری و تلاش نکنیم، شاید این سناریو هم جواب ندهد، چرا که اقتصاد کشور و کسب و کار مردم را نمی‌توان برای مدت طولانی تعطیل کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.