• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

تغییرات نرخ ارز روی قیمت مسکن تاثیر داشته است

  • 06 آبان 1399 - 9:56

وزیر راه و شهرسازی گفت: طی دوسال گذشته شاهد جنگ اقتصادی بودیم و تغییرات نرخ ارز روی قیمت زمین و مسکن تاثیر داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال رحمت الله نوروزی پیرامون علت کمبود تولید مسکن در کشور، گفت: ما طی دو سال گذشته شاهد التهابات زیادی در زمینه نرخ ارز و جنگ اقتصادی علیه کشورمان بودیم که این مساله تاثیرات خودش را در بخش های مختلف اقتصادی و همچنین مسکن گذاشت.

وی بیان کرد: تغییرات نرخ ارز روی همه کالاها و خدمات و به ویژه زمین و مسکن تاثیر داشته است اما ما برای رسیدن به تولید و عرضه پایدار مسکن، سیاست ها و برنامه های پایداری را اجرا کرده ایم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بنده در زمان رای اعتماد تعهد دادم که در وهله اول مسکن مهر تکمیل و به اتمام برسد و از سوی دیگر طرح اقدام ملی مسکن را با هدف تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه ریزی کردیم.

اسلامی افزود: با توجه به هماهنگی هایی که صورت گرفت، در سراسر کشور اقدامات بسیار خوبی برای تکمیل پروژه های مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن انجام شده و شاهد جریان پایداری در این عرصه هستیم.

وی تصریح کرد: به استثنای تعداد کمی از واحدهای مسکونی که مشکلات حقوقی و قضایی دارند، اغلب واحدهای مسکن مهر تحویل داده شده و ما به دنبال تکمیل واحدهای مسکونی ناتمام هستیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ما همه ظرفیت ها و دستگاه های مختلف را به خدمت گرفته ایم تا برنامه های ثابتی برای افزایش تولید مسکن در کشور وجود داشتعه باشد و این موضوع عملیاتی شود.

اسلامی گفت: یکی از اقدامات قابل توجهی که ما انجام دادیم آن بود که متقاضیان واقعی و واجد شرایط مسکن شناسایی شدند که بالغ بر ۴۶۰ هزار نفر شناسایی شده و توانستیم با فعال کردن سیستم های الکترونیکی، این فرآیند را در شرایط کرونایی مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه شناسایی و تخصیص زمین از جمله اقدامات دیگر ما بود، اظهار داشت: همچنین زمین هایی را که در اختیار برخی دستگاه ها بود، تخصیص دادیم و تفاهم نامه هایی در این زمینه منعقد شد و مطمئن هستیم با حمایت های مجلس شورای اسلامی می توانیم گام های مهمتری در این عرصه برداریم.

تکمیل می شود…

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.