تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

تغییر مسیر عمره‌گزاران در مسجدالحرام برای جلوگیری از کرونا+فیلم

  • 21 آبان 1399 - 9:51


با افزایش تعداد زائران برای انجام عمره‌ مفرده در ایام کرونا، متولیان خانه خدا اقدام به تغییر و جانمایی مسیر جدید حرکت زائران در مسجدالحرام کرده و فاصله عمره‌گزاران تا کعبه را کاهش دادند.


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، با از سرگیری عمره مفرده و پذیرش زائران خارجی برای انجام عمره مفرده، تعداد زائران افزایش یافته است؛ تا جایی که حتی روزانه بیش از ۵ هزار زائر در خانه خدا به طواف می‌پردازند.

 

جانمایی مسیر حرکت عمره‌گزاران در کرونا

بر همین اساس، متولیان مسجدالحرام با تغییر در مسیر زائران، برچسب‌های قرار گرفته روی زمین به منظور حرکت زائران در مطاف را جابجا کرده و مسیر جدیدی را برای حضور زائران پیش‌بینی کردند.

با پذیرش زائران خارجی در مرحله سوم عمره پس از بازگشایی در ایام کرونا و پیش‌بینی افزایش تعداد زوار در مرحله چهارم، مسیر حرکت زائران به کعبه نزدیک‌تر شد. البته همچنان لمس و بوسیدن و حتی نزدیک شدن به کعبه به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ممنوع است، اما با اقدامات انجام شده، مسیر حرکت طواف کنندگان به کعبه نزدیکتر شد تا جایی که نزدیکترین فاصله برای زیارت خانه خدا و طواف کعبه حدود چهار متر از فضای محصور کعبه پیش‌بینی شده است.

در ادامه تصاویری از مشخص کردن مسیر جدید حرکت عمره‌گزاران را که با برچسب‌های زرد و آبی رنگ نمایش داده شده است، مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها