تقدیر از طلاب گروه جهادی شهید مسرور شیراز/ ایثارگران دوران کرونا

  • 08 آبان 1399 - 12:53

شیراز – ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از طلاب گروه جهادی شهید مسرور که تغسیل و واقامه نماز و کفن و دفن اموات مبتلا به کرونا را بر عهده گرفته‌اند تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون استاندار و جانشین وی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در جلسه تقدیر از طلاب گروه جهادی شهید مسرور، اقدام طلاب برادر و خواهر گروه جهادی شهید مسرور در این شرایط سخت و خطرناک را ایثارگرانه و توأم با فداکاری و شجاعت دانست و افزود: کرونا یک آزمون همگانی برای تقویت همدلی اجتماعی، بسیج امکانات و ساماندهی مردمی در ارائه خدمات و هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف اعم از دولتی و غیردولتی است.

عبدالرضا قاسمپور با بیان اینکه روحانیت و طلاب همواره در خدمت به مردم پیشگام بوده‌اند، خاطرنشان کرد: در شرایط موجود نیز برای رفع نگرانی خانواده‌ها از کفن و دفن غیر شرعی اموات کرونایی وارد این عرصه سخت و خطرناک شدند.

جانشین استاندار فارس در ستاد مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: طلاب و روحانیون این گروه جهادی به امر رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و در جهت ایجاد آرامش برای خانواده‌های متوفیان گام برداشته‌اند.

وی گفت: این عزیزان با عشق و علاقه و اعتقاد خود در شرایط دشوار شیوع یک بیماری همه گیر و در روزهای گرم تابستان و حتی با زبان روزه در ماه مبارک رمضان به این اقدام ارزشمند پرداخته اند.

معاون استاندار فارس یادآور شد: برای نخستین بار در کشور، طلاب و روحانیون در شیراز و بسیاری از شهرستان‌های استان اقدام به تغسیل و کفن و دفن شرعی اموات کرونایی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی کرده‌اند.

قاسم پور بیان کرد: علاوه بر این روحانیت در رابطه با تبدیل آموزش حضوری به غیر حضوری، ساماندهی نیروهای مردمی، ضدعفونی اماکن و معابر و مساجد، حضور در بیمارستان‌ها و کمک به کادر درمان، مشاوره به خانواده‌ها، توزیع بسته‌ها و کمک‌های مومنانه همراهی و همکاری در برگزاری مراسم ماه محرم و صفر، کمک به رعایت پروتکل های‌بهداشتی در سطح جامعه نیز همکاری‌های مؤثری داشته اند.

جانشین استاندار فارس در ستاد مدیریت بیماری کرونا از طلاب و روحانیون خواست با توجه به اثرگذاری و نفوذی که در جامعه دارند مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی که از بزرگترین معروفات در شرایط فعلی است دعوت کنند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0