شهرستان ها

تقویت نظارت ها بر عدم احتکار کالاهای اساسی در استان قم

قم- مدیر کل بازرسی استان قم بر تقویت نظارت ها در راستای عدم احتکار کالاهای اساسی و همچنین فروش خارج از چرخه قانونی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمود طالبی بعد از ظهر شنبه در بازدید از انبار کالاهای اساسی در استان قم اظهار داشت :۴۶ اتحادیه اصناف در استان قم فعالیت می‌کنند که نظارت اتاق اصناف مطلوب نیست و کمیسیون‌های بازرسی اتحادیه‌ها می‌بایست فعال شوند.

مدیر کل بازرسی استان قم با بیان اینکه حمایت از مردم در این شرایط از اولویت‌های سازمان بازرسی است افزود: مدیران اتاق اصناف می‌بایست اتحادیه‌هایی که در زمینه انجام مأموریت خود کوتاهی و ترک فعل می‌کنند را معرفی کنند تا برخوردهای قانونی با آنان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه نظارت بر تخلفاتی همانند نداشتن قیمت بر روی کالا و همچنین نداشتن مجوز کسب و کار مهم است افزود: تاثیرگذارتر از این نظارت‌ها باید بر روی عدم احتکار کالاهای اساسی و همچنین فروش خارج از چرخه قانونی نظارت جدی و مستمر داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز اظهار داشت: پاسخگویی سامانه ۱۲۴ این سازمان از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ ادامه دارد و پس از این ساعات نیز گزارش‌های شهروندان ضبط می‌شود و در مرحله بعد رسیدگی‌های لازم صورت می‌پذیرد.

اکبر ابدالی با اشاره به وضعیت بازار استان قم در زمینه وجود کالاهای اساسی بیان داشت: کالای اساسی به اندازه کافی در انبارهای استان قم وجود دارد و مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی شهروندان قمی نداریم.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا