تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

تلاش چین برای پرکردن شکاف جهانی واکسیناسیون

  • 24 فروردین 1400 - 7:34


چین تلاش می‌کند تا شکاف واکسیناسیون تکان دهنده بین کشورها را پر کند.


به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، چین تلاش می‌کند تا شکاف واکسیناسیون تکان دهنده بین کشورها را پر کند.

رئیس سازمان جهانی بهداشت  هفته گذشته در کنفرانس خبری خود در ژنو اعلام کرد توزیع جهانی واکسن کووید-۱۹ به شکل تکان دهنده ای، نابرابر است و با اعلام این مطلب از کشور‌های جهان درخواست کرد تا از ابتکار «کووَکس» سازمان جهانی بهداشت حمایت کنند.

براساس گزارش WHO، در میان بیش از ۷۰۰ میلیون دز واکسن که تاکنون در سطح جهان تجویز شده، کشورهای ثروتمند بیش از ۸۷ درصد دریافت کرده‌اند ، در حالی که کشورهای کم درآمد فقط ۰.۲ درصد سهم داشته‌اند.

چین همچنان طرفدار برابری واکسیناسیون جهانی است.سخنگوی وزارت امور خارجه چین در تاریخ ۳۰ مارس ( ۱۳روز پیش) اعلام کرد، چین در حال ارائه کمک به واکسن به ۸۰ کشور و ۳ سازمان بین المللی و صادرات به ۴۰ کشور به علاوه و همکاری تحقیق و توسعه واکسن با بیش از ۱۰ کشور است.

طی هفته گذشته، چین دو محموله واکسن کووید ۱۹ متعلق به شرکت سینوفارم را به لبنان اهدا کرده و یک محموله ۱۵۰ هزار دوزی نیز  به السالوادور فرستاده است.

دو کاندید واکسن کووید ۱۹ چینی در مرحله نهایی ارزیابی توسط لیست استفاده اضطراری WHO هستند و «تصمیم نهایی» بین ۲۶ آوریل تا ۳ مه اتخاذ خواهد شد.

در هفته گذشته، سه کشور دیگر استفاده اضطراری از نامزدهای واکسن کووید ۱۹ چینی را تأیید کردند. پاناما و پاکستان استفاده از واکسن سینوواک و شیلی نیز واکسن کن‌سینو را تأیید کرده است.


کشورهایی که واکسن چینی را دریافت کرده اند

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها