تلفات کرونا در آمریکا از مرگبار‌ترین بیماری مسری تاریخ عبور کرد

  • 30 شهریور 1400 - 13:17
تلفات کرونا در آمریکا از مرگبار‌ترین بیماری مسری تاریخ عبور کرد


بیماری کووید ۱۹ تاکنون بیش از همه‌گیری آنفلوانزای اسپانیایی سال ۱۹۱۹ – ۱۹۱۸ میلادی که به مرگبار‌ترین بیماری مسری تاریخ است، منجر به مرگ و میر افراد در ایالات متحده شده است.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، بیماری کووید ۱۹ تاکنون بیش از همه‌گیری آنفلوانزای اسپانیایی سال ۱۹۱۹ – ۱۹۱۸ میلادی که به مرگبار‌ترین بیماری مسری تاریخ است، منجر به مرگ و میر افراد در ایالات متحده شده است.

براساس داده‌های موجود، مرگ و میر ناشی از  کووید ۱۹ در ایالات متحده در روز دوشنبه از مرگ و میر تخمینی ناشی از همه گیری آنفولانزا در این کشور در سال ۱۹۱۸ فراتر رفت. 

در سال ۱۹۱۸، موجی از آنفلونزا به نام آنفلونزای اسپانیایی بیماری همه گیری در جهان به وجود آورد که به سرعت شیوع پیدا می کرد و همه را می کشت. افراد پیر، جوان، بیمار و سالم همگی به این بیماری مبتلا می شدند و دست کم ۱۰% از بیماران جان خود را از دست می دادند.

بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز ، تعداد جان باختگان به ۶۷۵ هزار و ۴۴۶ نفر افزایش یافته و مجموع موارد مبتلا به ویروس کرونا از ۴۲ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر اساس اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، همه گیری آنفلوانزای اسپانیایی حداقل منجر به مرگ ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان شد، از جمله حدود ۶۷۵ هزار  نفر در ایالات متحده جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/ 


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0