تماشاگر از دست رفتن مردم نباشیم 

  • 29 مهر 1399 - 13:05

عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری به عنوان مدیر پایتخت می‌تواند در ایپدمی کرونا فعال‌تر عمل کند تا همه با هم تلاش کنند تا بیش از این جان مردم از دست نرود.

به گزارش خبرنگار مهر، ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در جلسه دویست و چهل و چهارم شورای شهر تهران در قالب تذکری عنوان کرد: طبق تبصره ۴ و ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، انتظار می‌رفت که شهرداری کلیه امکانات خود نظیر فرهنگسراها، سراهای محلات و کانون محلات را برای توسعه فرهنگ زندگی شهروندان در شرایط اپیدمی متمرکز کرده و با کمک بسیج محلات، شورایاری‌ها و سمن‌ها و خیرین به کمک نیازمندان ساکن در محلات کم برخوردار بشتابد. به خصوص برای قرنطینه افراد مشکوک به ابتلای تحت درمان سرپایی، با کمک شهرداری می‌توان ایستگاه‌های توزیع ماسک و مواد شوینده در سرای محلات ایجاد کند.

وی با بیان اینکه سازمان فرهنگی هنری و زیباسازی شهرداری، باید فعال‌تر برای توانمندسازی شهروندان و یادآوری علائم و خطرات بیماری در فضای شهر و به خصوص در محلات اقدام کند. گفت: شهردار در ستاد مقابله با کرونا، تدوین پروتکل‌های صنفی زندگی با کرونا را همراه با اتحادیه صنفی پیشنهاد دهند، تا هر صنفی بتواند پس از تعطیلی و همزمان با بازگشایی مجدد دستورالعمل‌های خود را اجرا کند تا به جای مداخلات تک به تک، به یک رفتار سازمانی و همزمان برسیم.

وی افزود: شهرداری می‌تواند از سایر سازمان‌ها و نهادها شهرداری دعوت کند، به خصوص آن‌ها که از بودجه عمومی مثل سازمان تبلیغات اسلامی استفاده می‌کنند و همینطور بنیادهای مختلف مثل بنیاد مستضعفان، تا بخشی از بودجه و فعالیت خود را به جلوگیری از گسترش این بیماری مردم در حال جان سپردن هستند و نهادها و سازمان‌ها تماشاگر این اتفاق هستند.
خداکرمی گفت: شهرداری به عنوان مدیر پایتخت می‌تواند فعال‌تر عمل کند تا همه با هم تلاش کنند تا بیش از این جان مردم از دست نرود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0