تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

تمام فعالیت‌های فیسبوک از سال گذشته با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر پیش می‌رود

  • 26 فروردین 1400 - 18:39

فیسبوک ادعا می‌کند از سال ۲۰۲۰ تاکنون تمام فعالیت‌های خود را به صورت کامل با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر انجام می‌دهد. این شرکت در ۲۰۱۸ برای مقابله با تغییرات آب و هوایی چنین تصمیمی گرفت و بر آن پا برجا ماند.

در سه سال گذشته، فیسبوک میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را ۹۴ درصد کاهش داده است. در صورتی که هدفگذاری کرده بود تا این میزان انتشار چنین گازهایی را تا ۷۵ درصد کاهش دهد. اکنون این شرکت یکی از بزرگترین خریداران انرژی‌های تجدیدپذیر محسوب می‌شود.

«ایوگان گریفین» مدیر بخش انرژی‌های تجدید پذیر فیسبوک در مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد:

«به سرعت و به صورت گسترده‌ای، به موضوع تغییرات آب و هوایی توجه نشان داده‌ایم. در حال حاضر با تامین کنندگان انرژی همکاری می‌کنیم تا بتوانیم انرژی تجدید پذیر کافی برای دفاتر و مراکز داده خود تهیه کنیم.»

طبق گفته آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، انتشار برخی گازهای گلخانه‌ای به آلودگی هوا و گرم شدن زمین کمک می‌کند. با این وجود فیسبوک ادعا می‌کند که اقدامات متقضی توانسته نه تنها به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک می‌کند، بلکه این تلاش‌ها به حفظ محیط زیست نیز کمک خواهد کرد.

فیسبوک کماکان قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ روند استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را ادامه دهد و برای برخی از فعالیت‌های تجاری خود که به تولید سخت‌افزار یا انجام سفرهای تجاری نیازمند است، انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا حد امکان کاهش دهد.

همچنین طبق ادعای این شرکت، برای حمایت از روز زمین کارهایی را با مشارکت سایر شرکت‌ها در پیش گرفته است. فیسبوک می‌گوید کاربران این شبکه‌ اجتماعی می‌توانند برای انجام برخی فعالیت‌های داوطلبانه مانند جمع‌آوری زباله یا کاشت درخت از طریق فیسبوک ثبت نام کنند. این شرکت همچنین دارای یک مرکز اطلاعات اقلیمی و علمی است که برای روز زمین یک رویداد مجازی را برگزار خواهد کرد.

دیجیاتو

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها