تنش‌زایی مقام‌های غربی حول برجام در آستانه سفر «انریکه مورا» به ایران

  • 22 مهر 1400 - 4:22
تنش‌زایی مقام‌های غربی حول برجام در آستانه سفر «انریکه مورا» به ایران


تنش‌زایی مقام‌های غربی حول برجام در آستانه سفر «انریکه مورا» به ایران

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از تهدیدهای پوشالی «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه ایالات متحده درباره عدم بازگشت ایران به گفت‌وگوهای وین، دیگر مقام‌های آمریکایی نیز این ادعاها را تکرار کردند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بعد از موضع‌گیری وزرای خارجه آمریکا، امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی علیه ایران، چند مقام آمریکایی تهدید کردند اگر تهران نتواند به توافق هسته‌ای بازگردد، واشنگتن نیز همه گزینه‌ها را در نظر می‌گیرد.

این مقام‌های آمریکایی که نامشان فاش نشد، به رویترز گفتند ترجیح واشنگتن هنوز این است که همه طرف‌ها مخصوصا ایران به اجرای تعهدات برجامی و پایبندی به توافق هسته‌ای بازگردند.

یک دیپلمات غربی نیز شامگاه چهارشنبه گفت آمریکا و متحدانش گمان می‌کردند سریع‌ترین زمانی که ممکن بود مذاکرات وین از سر گرفته شود، اوایل اکتبر بود که چنین اتفاقی نیافتاد.

به نوشته رویترز، یکی از دیپلمات‌های تروئیکای اروپایی نیز با اشاره به تسریع غنی‌سازی اورانیوم در ایران تا درجه خلوص بیشتر، اظهار داشت: «وضعیت هسته‌ای [ایران] به طور مداوم و جدی بدتر شده است».

این دیپلمات که نامش فاش نشد درباره سفر «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران نیز گفت: «از نظر تروئیکای اروپایی، این سفر یک امر معمولی و عادی نیست بلکه یک دیدار در (شرایط) بحران عمیق در برجام است».

در حال تکمیل…


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0