تهیه ۱۸ برنامه جدید برای پدافند غیر عامل تهران

  • 10 آبان 1399 - 15:12

معاون مدیریت بحران شهر تهران از تشکیل کمیته راهبری پدافند غیرعامل شهرداری تهران در این سازمان خبر داد و گفت: در اولین نشست اعضای این کمیته ۱۸ برنامه ویژه پدافند غیرعامل برای تهران تعیین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل سلیمی معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: کمیته راهبری پدافند غیرعامل شهرداری تهران به منظور پیشبرد موضوعات پدافند غیرعامل در سطح شهر تهران با عضویت سازمان هایی همچون پدافند غیرعامل کشور، زیباسازی، مرکز مطالعات و برنامه ریزی، اراضی عباس آباد شکل گرفته است و نخستین جلسه آن همزمان با هفته پدافند غیر عامل در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار و موضوعات قابل طرح و نیازمند پیگیری در قالب ۱۸ برنامه احصاء و تعیین شد.

سلیمی افزود: همچنین هماهنگی های لازم در ارتباط با برگزاری ۲ وبینار تخصصی توسط مرکز مطالعات و برنامه-ریزی شهر تهران و برگزاری نمایشگاه ترویجی آموزشی مباحث پدافند غیرعامل و انجام تبلیغات محیطی با استفاده از ظرفیت‌های سازمان زیباسازی، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، معاونت حمل و نقل و ترافیک و شهرداری‌های مناطق ۲۲ گانه از دستاورد های برگزاری این کمیته بود.

معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان مدیریت بحران تهران با اشاره به ۱۸ عنوان برنامه پدافند غیر عامل مشخص شده گفت: اتصال ایستگاه‌های مترو به ۸ بیمارستان، استقرار پایگاه‌های اورژانس در ایستگاه های مترو؛ تعریف استانداردها، الزامات و ملاحظات ایستگاه‌های مترو از منظر پدافند غیرعامل و با کاربری پناهگاه در زمان اضطرار؛ از جمله برنامه های احصاء شده در کمیته راهبری پدافند غیر عامل بود.

به گفته وی، طراحی سامانه پایش برخط میزان پرتو و آلودگی در حوادث پرتوی، طراحی سامانه رصد و پایش انتشار گازهای خطرناک شهر تهران؛ احیا و چندمنظوره‌سازی پناهگاه‌های عمومی، اجرای مانور و رزمایشهای دوره‌ای پدافند غیرعامل، تهیه شناسنامه پدافند غیرعامل مناطق ۲۲ گانه، اجرای آموزش های عمومی و تخصصی پدافند غیرعامل از جمله محورهای تعیین شده در نشست این کمیته بود.

وی افزود: در عین حال مقرر شد بانک اطلاعاتی مراکز و تأسیسات خطرزا در سطح شهر تهران به همراه چک-لیست، شناسایی و طبقه‌بندی ساختمان‌ها، زیرساخت‌ها، مراکز و تأسیسات حیاتی، حساس و مهم تهیه شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0