شهرستان ها

توانمندسازی اقتصادی جامعه با اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

اردبیل – مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اردبیل گفت: اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصت مناسبی برای اشتغال، توانمندسازی و معرفی ظرفیت‌های تولیدی استان فراهم کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، میثم ضارب نیا ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی ایجاد بازارچه مشاغل خانگی با همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و جهاد دانشگاهی در اردبیل اظهار کرد: بازاریابی و فروش دو مشکل عمده فعالان متقاضیان طرح مشاغل خانگی است و امیدواریم با راه‌اندازی بازارچه مشاغل خانگی در اردبیل بتوانیم به رونق فروش محصولات مشاغل خانگی کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز ظرفیت‌های بسیاری برای ورود به حوزه مشاغل خانگی وجود دارد، اما مشاغل خانگی خرد نیازمند حمایت است.

ضارب نیا افزود: چنانچه بستر مناسبی برای آموزش در حوزه افزایش مهارت، ورود به بازار کار و آشنایی با فرآیند عرضه و تقاضا و ایجاد زیرساخت‌های لازم در استان اردبیل صورت گیرد، می‌توانیم به ساماندهی این مشاغل در استان اقدام نمائیم.

مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اردبیل بیان کرد: اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی فرصت مناسبی برای اشتغال، توانمندسازی و معرفی ظرفیت‌های تولیدی استان فراهم کرده است.

در این نشست مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل نیز اظهار کرد: ایجاد بازارچه مشاغل خانگی با عنوان طرح سه‌شنبه بازار در پارک بانوان اردبیل در دستور کار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل قرار گرفته است.

اباصلت ابراهیمی حمایت از مشاغل خانگی را نیازمند ایجاد بستر و ساختارهای لازم توسط ارگان‌های ذی‌ربط دانست و افزود: این بازارچه با هدف حمایت از تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها و فراهم کردن بسترهای لازم برای فروش محصولات اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه از تجربیات جهاد دانشگاهی در پیشبرد اهداف طرح سه‌شنبه بازار استفاده خواهیم کرد، ادامه داد: بازارچه مشاغل خانگی بستر مناسبی برای ارائه محصولات حاصل از فعالیت بانوان فعال در حوزه مشاغل خانگی به وجود می‌آورد و به فروش این محصولات کمک شایانی می‌کند.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا