شهرستان ها

توجه به ظرفیت های داخلی گره گشای مشکلات کشور است

ایلام- امام‌ جمعه ایلام گفت: توجه به ظرفیت های داخلی و اقتصاد مقاومتی گره گشای مشکلات امروز کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار کرد: از همه مردم استان ایلام می‌خواهیم دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را همچون گذشته رعایت کنند.

وی ضمن تشکر از نمازگزاران به خاطر رعایت پروتکل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی در صفوف اقامه نماز، بیان کرد: اگر همه دست به دست هم دهیم و الزامات بهداشتی را رعایت کنیم قطعاً می‌توانیم این بیماری را ریشه کن کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به توانمندی‌های جوانان و ظرفیت‌های موجود در کشور، گفت: تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و اقتصاد مقاومتی گره گشای مسائل و مشکلات کشور است.

کریمی تبار عنوان کرد: وجود تحریم‌ها سبب به وجود آمدن مشکلاتی در کشور شده است، اما توانمندی‌های ما فراتر از این است که در مقابل مشکلات تسلیم شویم، عزت کنونی ملت با پیش از انقلاب اصلاً قابل مقایسه نیست.

انتقاد از تراکم فروشی و ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر ایلام

وی با بیان اینکه دروغ، بزرگترین گناهی که برای برخی عادی شده است، افزود: مسئولان و مردم باید در کارهای خود صداقت داشته باشند و از دروغ گفتن پرهیز کنند.

امام جمعه ایلام با انتقاد از تراکم فروشی و ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر ایلام، یادآور شد: اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ به قانون بیشتر عمل کنند و از ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق مختلف شهر جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: با این تراکم فروشی و فروختن کوچه و خیابان آیا جای امنی برای شهروندان باقی می‌ماند؟ چه کسی باید با ساختمان‌هایی که در مقابل سیل و بلاهای طبیعی ساخته می‌شوند برخورد کند؟

وی تاکید کرد: برای گذر و تغییر وضعیت موجود و جلوگیری از تخلفات و ساخت‌های سازهای غیر مجاز نیازمند ایجاد حرکت جهادی و عمل به قانون هستیم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا