توزیع تجهیزات ورزشی با اولویت مدارس مناطق محروم استان فارس

  • 01 آبان 1399 - 12:45

شیراز – مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: تجهیزات ورزشی در سراسر استان با هدف تشویق و ترغیب همکاران و دانش آموزان به امر ورزش و با اولویت مدارس مناطق محروم توزیع می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد اسماعیلی در حاشیه مراسم اعزام کاروان تجهیزات ورزشی به مدارس سراسر فارس و افتتاح زمین چمن مصنوعی، با اشاره به اهمیت ورزش در سلامت انسان گفت: در آموزش و پرورش، تربیت بدنی بر پایه سلامت است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه نیروی متخصص از هر تجهیزاتی بهتر است، گفت: هدف ما ارتقا سطح کیفی ورزش در فارس با بهره گیری از پتانسیل موجود نیروی انسانی در ورزش استان است.

اسماعیلی افزود: سیاست گذاری در ایام کرونا، تغییراتی داشت و در بحث تجهیزات نیز به دلیل تعطیلی مدارس توجه بیشتر به وسایل با دوام است که تجهیزاتی هم که امروز به نقاط محروم ارسال می‌شود، از این نوع وسایل است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در توزیع اقلام ورزشی دانش آموزان اتباع خارجه نیز سهمیه دارند گفت: در ایران، این شهر و استان بیشترین آمار متمرکز اتباع خارجه را دارد و باید توجه داشت که نگاه آموزش و پرورش به این دانش آموزان با دیگر دانش آموزان یکسان است.

وی با یادآوری این مطلب که ۲۷ چمن مصنوعی در نظر داشتیم به بهره برداری برسانیم که این بیست و دومین زمین است، تاکید کرد: سرانه ورزشی فارس پیش از این ۲۲ صدم مترمربع بود که امروز به ۲۷ صدم مترمربع ارتقا پیدا کرده است این در حالی است که میانگین سرانه ورزشی آموزش و پرورش ۳۳ صدم متر مربع است و است و برای رسیدن به آن نیازمند تلاش مضاعف هستیم.

بنا بر این گزارش کاروان تجهیزات ورزشی با شعار ” مهر با نشاط ” با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان و شامل تجهیزاتی همچون: ۱۲۰ دستگاه میز پینگ پنگ، ۱۰۰ جفت پایه والیبال، هزار و ۵۰۰ تخته تاتامی، ۳۰۰ عدد تشک ۲ در یک ژیمناستیک، تعدادی وسایل برای کلاس درس تربیت بدنی مانند نردبان سوئدی، قارچ، پیش تخته، ۲۰۰ عدد ترازو و ۳۰۰ عدد قد سنج تشک دو و میدانی به مدارس سراسر استان اعزام شد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0