تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

توزیع ۱.۳ میلیون بسته معیشتی و بهداشتی با همت موکب ها

  • 11 آبان 1399 - 12:42

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار بسته شامل ارزاق، کالاهای بهداشتی و لوازم تحریر با همت موکب‌های ایرانی تهیه و بین خانواده‌های کم برخوردار توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جلال مآب اظهار داشت: پس از اعلام نپذیرفتن زائر خارجی از سوی دولت عراق، کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی با مشارکت موکب‌های ایرانی و خیران سراسر کشور، پویش «مهر اربعین» را با هدف هدایت نذر خیران و ظرفیت بالای موکب‌ها به سمت کمک مومنانه، تأمین اقلام بهداشتی، کمک به محصلان خانواده‌های کم بضاعت و مشارکت در توسعه عتبات راه‌اندازی کرد.

وی از مشارکت یک هزارو ۱۴۱ موکب در این پویش یک ماهه خبر داد و افزود: ۵۳۱ موکب در حوزه تأمین و توزیع اقلام بهداشتی و مقابله با کرونا در قالب «موکب سلامت» فعال شدند.

وی ادامه داد: ۷۰۱ موکب نیز تحت عنوان «موکب مهربانی» اقدام به تهیه بسته‌های معیشتی کرده و کمک‌های مومنانه را بین هموطنان نیازمند آسیب دیده از شرایط کرونایی توزیع کردند.

جلال مآب گفت: ۲۷۹ موکب نیز اقدام به تهیه لوازم تحریر و ملزومات تحصیلی و توزیع آن بین محصلان خانواده‌های کم‌برخوردار در قالب «موکب عاطفه‌ها» کردند.

به گفته وی، ۲۲۳ موکب نیز اقدام به جمع آوری نذورات برای مشارکت در فیض توسعه حرم مطهر حسینی، مزین بنام صحن حضرت زینب (س) تحت عنوان پویش «حرم عشق» کردند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه برخی از موکب‌ها تنها در یک حوزه مانند «موکب سلامت» و تعدادی در چند بخش فعال بودند افزود: طی فعالیت حدوداً یک ماهه موکب‌ها در پویش «مهر اربعین»، ۴۳۰ هزار و ۷۷۸ بسته معیشتی، ۸۱۵ هزار و ۷۵۷ بسته بهداشتی، ۷۰ هزار و ۶۶۵ بسته تحصیلی و بیش از ۲ میلیون و ۸۱۴ هزار پرس غذا توزیع شد.

جلال مآب به تشریح جزئیات اقدامات موکب‌های سلامت برای مقابله با کرونا در پویش مهر اربعین پرداخت و گفت: بیش از ۵ میلیون و ۷۲۸ هزار ماسک، ۵۷۱ هزار قوطی ژل ضد عفونی، یک میلیون و ۴۱۸ هزار لیتر مایع ضد عفونی، ۵ هزار دستگاه تب سنج، ۸۸ هزار جفت دستکش و… تهیه و توزیع شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات درباره جزئیات اقدامات دوستداران اهل بیت در قالب «موکب عاطفه‌ها» گفت: بیش از ۶۲۰ دستگاه تبلت دانش‌آموزی، ۱۷۸ هزار جلد دفتر، ۳۹۸ هزار مداد، خودکار، پاک‌کن و تراش، ۶ هزار قمقمه آب، ۲۷ هزار دست لباس فرم و ۵۳ هزار کیف و کفش تهیه و بین محصلان خانواده‌های کم‌برخوردار توزیع شد.

وی درباره اقدامات موکب‌های اربعینی در زمینه محرومیت زدایی اظهار داشت: با همت خیران و موکب‌ها، ۱۲ میلیارد و ۶۰۷ میلیون ریال صرف فعالیت جهادی در مناطق محروم، ۲ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال صرف کمک هزینه رهن و اجاره و هزینه درمان، ۶ میلیارد و ۶۸۳ میلیون ریال صرف تأمین جهیزیه و ۵ میلیارد ریال صرف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات با بیان اینکه هم اکنون عوامل اجرایی این ستاد با رعایت شدیدترین تدابیر ضد کرونایی و پروتکل‌های بهداشتی مشغول اجرای طرح‌های توسعه در حرم مطهر علوی و امام حسین (ع) هستند افزود: یکی از مطالبات دوستداران اهل بیت علیهم السلام، امکان اهدا نذر و کمک‌های نقدی به صورت پروژه‌ای یا تأمین مالی بخش خاصی از سازه‌های در حال ساخت بود که این امکان از طریق درگاه اینترنتی www.mehr.atabat.org فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مشارکت در فیض توسعه حرم‌های مطهر و ایجاد امکانات برای تشرف بیشتر زائران در سال‌های آتی، فرصت معنوی ارزشمندی برای عرض ارادت به آستان ائمه اطهار در شرایط خاص اربعین امسال است افزود: از تمامی دوستداران و مشتاقان ائمه اطهار و خیران دعوت می‌کنیم با مراجعه به سامانه مهر، ضمن آگاهی از جزئیات و ریز پروژه‌های در حال اجرا، در یکی از طرح‌ها، به انتخاب و علاقه خود نذر کرده و کمک نقدی اهدا کنند.

جلال مآب با بیان اینکه توسعه حرم‌های مطهر مصداق تعظیم شعائر الهی، باقیات الصالحات و به تعبیر شهید سردار سلیمانی صدقه جاریه است افزود: ارائه اطلاعات کامل از طرح توسعه حرم مطهر حسینی همراه با جدیدترین تصاویر از روند پیشرفت هریک از ریز پروژه‌های در حال اجرا از ویژگی‌های این سامانه است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها