• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

توضیح AFC درباره نحوه برگزاری مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲

  • 26 خرداد 1400 - 22:14

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درباره نحوه برگزاری مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یک منبع معتبر در کنفدراسیون فوتبال آسیا به روزنامه الاقتصادیه عربستان اعلام کرد AFC منتظر تصمیم فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره نحو برگزاری دیدارهای مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ است. AFC برگزاری بازی‌ها را به صورت رفت و برگشت در راستای عدم برتری یک تیم به رقیبش، حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها و جبران خسارت‌های مالی به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا ترجیح می‌دهد.

 فیفا اما تصمیم‌گیری درباره دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ را به ماه آگوست موکول کرده است و در صورت برگزاری متمرکز رقابت‌ها باید روند بررسی پرونده میزبانی کشورهای نامزد آغاز شود.

این مقام مسئول کنفدراسیون فوتبال آسیا خاطرنشان کرد: این موضوع فقط مربوط به آسیا نیست و فیفا روی دیدارهای انتخابی جام جهانی تحت سیستم موردتأییدش نظارت دارد. ما منتظر شرایط بهداشتی تمامی فدراسیون‌های عضو هستیم. بیشتر فدراسیون‌ها و ما تمایل داریم تا بازی‌های مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به صورت رفت و برگشت برگزار شوند.

بر اساس این گزارش، ۲ سپتامبر نخستین مرحله دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا برگزار می‌شوند. سایر دیدارها نیز به ترتیب در روزهای ۷ سپتامبر، ۷ و ۲۹ اکتبر، ۱۱ و ۱۶ نوامبر، ۲۷ ژانویه، یک فوریه، ۲۴ و ۲۹ مارس ۲۰۲۲ (تاریخ پایانی) برگزار خواهند شد.

 

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0