تاریخ : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ 9 ذو القعدة 1442 Friday, 18 June , 2021

توطئه‌های دشمن خطرناک تر از گذشته شده است/ جرات نگاه چپ ندارند

  • 14 آبان 1399 - 19:02

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: توطئه‌های دشمن روز به روز پیچیده‌تر و سهمگین تر و خطرناک تر از گذشته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دوازدهمین جلسه شورای راهبردی فضای مجازی نیروهای مسلح که با حضور سردار شکارچی معاون فرهنگی ستاد کل، امیر محمد محمودی معاون اجرائی ارتش، اعضای شورای عالی فضای مجازی کشور و مسئولین قرارگاه های فضای مجازی نیروهای مسلح (سپاه، ارتش، بسیج، ناجا و وزارت دفاع) در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سالن قصر شیرین برگزار شد.

سردار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: اهمیت فضای مجازی برکسی پوشیده نیست و مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی تاکیدات فراوانی دارند.

وی ادامه داد: علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت فضای مجازی و در دست گرفتن این عرصه، میدان کار در دست دشمنان انقلاب اسلامی است و در حال حاضر فضای مجازی میدان نبرد تمام عیار در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ما با دشمنان انقلاب اسلامی است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: در بحث فضای مجازی واقعیت امر چند مولفه و کلید واژه است که اگر هر کسی به این واژه ها به صورت عمیق نگاه کند و در عمل هم به آن خوب بپردازد موفقیت با اوست، از جمله بحث تهدید شناسی است.

سردار شکارچی ادامه داد: تهدیدات کشورما در عرصه فضای مجازی با سایر کشورها متفاوت است. در حوزه جنگ سخت نیز به همین شکل است، در حوزه جنگ سخت هر جا که اشراف اطلاعاتی بیشتری وجود دارد، طرح ریزی ها دقیق تر خواهد بود و عملیات بر مبنای این طرح ریزی هم با قوت بیشتری انجام می شود و نهایتاً موفقیت بیشتری به دست می‌آید.

وی ادامه داد: اگر در دوران دفاع مقدس بخواهیم مثال بزنیم اوج اشراف اطلاعاتی را در عملیات والفجر ۸ داشتیم، سهم اطلاعات در عملیات والفجر بسیار بالاست. به همین دلیل با کمترین هزینه بیشترین برگ برنده و موفقیت را در عملیات والفجر ۸ داشتیم.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در حوزه فضای مجازی، توسعه فضای مجازی، اشراف اطلاعاتی و شناخت تهدیدها اهمیتش بیشتر از حوزه جنگ سخت است، هر چقدر شناخت بیشتر باشد می شود موفقیت بیشتری را چه در عملیات کنشی و چه در عملیات واکنشی داشت. اشراف اطلاعاتی یکی از مولفه های اساسی است که تا حدود زیادی ما هنوز در این خصوص ضعف داریم. جای موفقیت های بیشتر هست که اشراف اطلاعاتی ما بیشتر باشد.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نکته دیگری که باید به آن توجه کرد حوزه محتوا است. متناسب با آن تهدید هم باید هدفمند و هم هوشمند، هم هماهنگ و هم همافزا و سریع باشد کاری که امروز دشمن علیه انقلاب اسلامی انجام می‌دهد.

کار امروز دشمن مهندسی معکوس است

وی افزود: مثلاً اگر جایی می‌گفتند ما می‌خواهیم عملیاتی را با اصل غافلگیری انجام دهیم، ساعت عملیات مثلاً ساعت ۱۲ شب بود، یک رده بسیار کوچکی از یک قرارگاه بسیاربزرگ هماهنگ نبود به جای ساعت ۱۲ ساعت ۱۱ و نیم شب حرکت خودش را آشکار می کرد روی تمام عملیات تأثیر منفی می گذاشت و هم تلفات خودی را بالا می‌برد و هم آسیب پذیری دشمن را کم می‌کرد؛ بنابراین دشمن امروز در حوزه فضای مجازی از این اصل غافلگیری به نحو احسن و مطلوب استفاده می‌کند یعنی پدیده‌هایی که ما در برآوردهایمان نیست به عنوان پدیده اصلی به آن نگاه می‌کند و با طرح ریزی بر روی آن عملیات انجام می‌دهد.

سردار شکارچی ادامه داد: به عنوان مثال تناقض گویی در گفتار مسوولان را دشمن به خوبی رصد می کند، دو تا سه نکته تناقض را در می‌آورد و همه کیفیت کار مسوولان را زیر چتر این تناقض گویی قرار می دهد و در میدان عمل ما را به انفعال می‌کشد؛ کشور و نظام را به انفعال می‌کشد. درک و ذهن عمومی را دچار تزلزل می‌کند. باورپذیری مردم را به حداقل می رساند و آسیب به باورهای اجتماعی وارد می‌کند و در نهایت مدیریت افکار عمومی را دست می‌گیرد و هدایت می کند و به جای مسوولین افکار عمومی را هدایت می کند.

وی با تاکید بر اهمیت فضای مجازی یادآور شد: به برکت زحمات زیاد در این عرصه دستاوردهای خوبی را داشتیم، نمی‌گوییم مطلوب ولی یک روند رو به رشدی را داشتیم. البته تا وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم، وضعیت مطلوب آن زمانی است که ما بر دشمن غلبه پیدا کنیم. دشمن وضعیت انفعالی پیدا کند و ما وجه قالب را در این میدان نبرد داشته باشیم.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه کار امروز دشمن مهندسی معکوس است گفت: این می‌شود در واقع آن وضعیت مطلوب که افکارعمومی در این فضای مجازی را خودمان به دست بگیریم و از چنگ دشمن در بیاوریم. باورپذیری و اعتماد مردم را به نظام افزایش دهیم.

سردار شکارچی افزود: اینکه پشتوانه اساسی مردم که بالاترین و موثرترین سرمایه اجتماعی است یعنی خود مردم، اینها را در صحنه پشت انقلاب و در دفاع از درس‌ها و صحنه‌های گوناگون انقلاب داشته باشیم. امروز هر یک از عناصری که به عنوان مدافعین نظام هستند و می‌خواهند به نظام خدمت کنند دشمن حتی اینها را دارد به تردید می‌اندازد و گاهی اوقات اینها به جای اینکه از دشمن سوال کنند از ما سوال می کنند.

وی با سنگین خواندن وظیفه شورای فضای مجازی گفت: در همین حوزه کرونا در ابتدا دو نفر فوت کردند و بعد اطلاع‌رسانی شد که در قم دو نفر مبتلا به کرونا شدند و جان باختند. بلافاصله دشمن سوار این موج شد که این دو نفر از طلبه های جامعه المصطفی بودند، طلبه‌ها خارجی بودند، طلبه‌ها چینی بودند از چین مسافرت کردند و اساساً حوزه علمیه‌ای که مسوول تربیت طلابی است که مسوولیت صدور انقلاب اسلامی را در اقصی نقاط دنیا دارند دقیقاً دشمن تیرش را به سمت آن هدف شلیک کرده است.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: خیلی‌ها در شور با دشمن در موجی که علیه نظام ایجاد کرد همراه شدند. قریب به یک ماه طول کشید تا دوستان در داخل کشور در فضای مجازی ورود پیدا کنند و تازه پاسخ دشمن را بدهند که این نبود یا تقابل علم با سلامت، تقابل دین با سلامت، تقابل ارزش‌های دینی با سلامت اینها کارهایی بود که دشمن در فضای مجازی ترویج می‌کرد و عده ای هم آگاهانه یا ناآگاهانه گاهی اوقات دامن می‌زدند و فضا را به نفع دشمن ملتهب می کردند و مرتب ما در وضعیت انفعالی قرار داشتیم.

توطئه‌های دشمن روز به روز پیچیده‌تر و سهمگین تر و خطرناک تر از گذشته شده است

سردار شکارچی ادامه داد: محتوای فضای مجازی اگر هوشمند، هدفمند، صریح، قاطع، روشن، هم افزا و هماهنگ نباشد با توجه به اینکه حجم کار هم خیلی بالاست ولی تاثیر گذاری آن هم بر درون کشور و هم بر دشمن در حدی که باید و شایسته است، نخواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز ستاد کل نیروهای مسلح با قرارگاه‌های خوبی که هم سابقه دیرینه و تجربه خوبی در این زمینه دارند و هم سابقه کمتری دارند فعال هستند و در صحنه حضور دارند و کار می‌کنند گفت: این هم افزایی و هماهنگی و اهمیت و هدفمند و هوشمند بودن محتوا را باید در راس کار قرار دهیم.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: کار کم ولی هوشمندانه و هدفمند، صریح، قاطع، هم افزا و هماهنگ مطمئناً تاثیر آن بیشتر از کار زیاد و حجیم غیر هدفمند و غیره هوشمند خواهد بود.

وی با بیان اینکه توطئه‌های دشمن روز به روز پیچیده‌تر و سهمگین تر و خطرناک تر از گذشته شده است گفت: دشمن تقریباً تمام خلأهای خود را تلاش می کند که با استفاده از همین بستر فضای مجازی جبران کند. مشکلاتی که در درون کشورهایی مثل آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و رژیم جعلی صهیونیستی است و مشکلاتی که در بعضی از کشورهای همجوار ما که با این رژیم جعلی رابطه دارند توسط فضای مجازی گاهی اوقات طوری وارونه می کنند که به نفع خودشان شود.

سردار شکارچی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه اقتدار دفاعی و نظامی امروز به سطحی از اقتداررسیده که دشمن جرات نگاه چپ ندارد. وحشت می‌کند که نگاه چپ به کشور ما کند. ولی با جسارت تمام در حوزه فضای مجازی به ما می‌تازد چون ضعف‌هایی در این حوزه داریم و تا زمانی که این ضعف‌ها را داریم حتماً این هجوم همه جانبه دشمن تداوم خواهد داشت و تاثیرگذار خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه محتوا باید جدی‌تر از گذشته وارد شویم گفت: در ستاد کل کمیته محتوا تشکیل شده است. سازمان به سازمان دعوت خواهند شد و در حوزه تولید محتوا توانمندی‌ها و توان خودشان را ارائه خواهند کرد. بیشترین نقش ما این است که هم افزایی و هماهنگی به وجود بیاوریم و همه با هم خلاء های یکدیگر را پوشش دهیم. مثل اینکه یک قبضه توپ سر دشمن بزند یا صد قبضه توپ در یک آماج در واقع خیلی هماهنگ و هم افزا نقاط کانونی دشمن را هدف قرار دهد. قطعاً تاثیر آن بیشتر خواهد بود و می توانید وضعیت را نفع به نظام و انقلاب اسلامی تغییر دهید.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها