اقتصاد

توقف همه پروازهای فرودگاه امام (ره) به استانبول‌ فعلا تا ۲۴ امشب


مدیرکل ارتباطات و اطلاع‌رسانی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: امروز هم همه پروازهای فرودگاه امام خمینی (ره) به استانبول به دلیل بارش سنگین برف در استانبول و فرودگاه این شهر، متوقف است.

جواد صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه امام خمینی(ره) به ترکیه که به دلیل بارش سنگین برف در استانبول متوقف شده است، اظهار داشت: شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین فعلاً تا ساعت ۲۴ امروز پروازهای خود را با استانبول لغو کرده است، همچنین فرودگاه استانبول زمان بهره‌برداری مجدد را اعلام نکرده است.

مدیرکل ارتباطات و اطلاع‌رسانی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ادامه داد: در فرودگاه امام خمینی(ره) آماده‌ایم به محض باز شدن فرودگاه استانبول و درخواست انجام پروازهای جایگزین توسط شرکت‌های هواپیمایی، طی هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری این پروازها را انجام دهیم.

وی اظهار داشت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز از ساعات پایانی روز سوم بهمن که به دلیل بارش برف سنگین در فرودگاه استانبول امکان انجام پرواز نداشت، برای ساعاتی مسافران را به هتل برد، اما پس از آن مسافران به منزل بازگشتند و تاکنون هنوز پرواز به استانبول انجام نمی‌شود.

صالحی در پاسخ به این سؤال که ازدحام مسافر در فرودگاه امام خمینی(ره) وجود ندارد؟ گفت: همان یکشنبه شب سوم بهمن که پرواز ایران‌ایر به استانبول به دلیل بارش برف در فرودگاه استانبول لغو شده بود، اعتراضاتی از سوی برخی مسافران چون اطلاع از دلیل تأخیر نداشتند مطرح شد، اما پس از آن تاکنون مشکلی در فرودگاه امام (ره) از این بابت نداریم.

مدیرکل ارتباطات و اطلاع‌رسانی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) تأکید کرد: به محض بهره‌برداری مجدد فرودگاه استانبول و پایان عملیات برف‌روبی در این فرودگاه، طی هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری، پروازهای فرودگاه امام (ره) به استانبول برقرار می‌شود، اما فعلا همه پروازها به این فرودگاه از فرودگاه امام (ره) متوقف است.

وی اظهار داشت: عملیات برف‌روبی به صورت جدی در استانبول در دستورکار است، اما به علت بارش برف سنگین زمان‌بر شده است.

صالحی تأکید کرد: مسافران ترکیه پیش از عزیمت به فرودگاه امام خمینی(ره) حتماً با شماره تلفن ۵۱۰۰۱۱۸ تماس بگیرند و از آخرین وضعیت پرواز خود مطلع شوند. همچنین مسافران می‌توانند از طریق آژانس‌هایی که بلیت خود را تهیه کرده‌اند یا شرکت هواپیمایی در مورد پرواز جایگزین سؤال کنند. 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا