تولید نفت میدان الصحرا لیبی به 150 هزار بشکه رسید

  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱


دو منبع آگاه گفتند تولید نفت لیبی در میدان نفتی الصحرا به حدود روزانه 150 هزار بشکه رسیده است که نیمی از ظرفیت این میدان است.


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، دو منبع آگاه گفتند تولید نفت لیبی در میدان نفتی الصحرا به حدود روزانه 150 هزار بشکه رسیده است که نیمی از ظرفیت این میدان است.

به نوشته رویترز، اوپک پلاس از طولانی شدن موج دوم شیوع کرونا و جهش تولید نفت در لیبی نگرانند، چراکه این عوامل تهدیدی برای هرگونه بهبود بازارهای نفتی است.

شرکت ملی نفت لیبی از 11 اکتبر به دنبال آتش بس با نیروهای شرقی، حالت اضطراری را از این میدان نفتی برداشته است.

به گفته منابع آگاه، ظرفیت این میدان نفتی روزانه 300 هزار بشکه نفت است و فعالیت خود را با تولید روزانه 40 هزار بشکه آغاز کرد و به تدریج آن را به 100 هزار بشکه در روز در پایان هفته گذشته افزایش داد.

این میدان در ماه ژوئن شاهد اندکی تولید بود اما دوباره به علت ناآرامی ها بسته شد.

میدان نفتی الصحرا برای لیبی مهم است زیرا نفت مورد نیاز پالایشگاه زاویه با ظرفیت روزانه 120 هزار بشکه را تامین می کند.

یک گزارش کشتیرانی نشان داد شرکت ملی نفت لیبی در نظر دارد 3 محموله نفت میدان الصحرا به هر کدام میزان 600 هزار بشکه در این ماه صادر کند.

بر اساس این گزارش، قرار است محموله اول در 25 تا 26 اکتبر در نفتکش Aegean Nobility برای شرکت سوکار آذربایجان بارگیری شود.

شرکت ملی نفت لیبی در میدان الصحرا با شرکت های رپسول اسپانیا، توتال فرانسه، OMV اتریش و ایکوئینر نروژ همکاری مشترک دارد.

به گزارش فارس، این روزها با شیوع دوباره کرونا و چشم انداز بی رمق تقاضا برای نفت، افزایش تولید نفت لیبی به عنوان یکی از اعضای اوپک، از دغدغه های اوپک پلاس به شمار می رود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0