تولید پهپاد با دوربین 360 درجه برای نقشه برداری فوق دقیق

  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷


یک شرکت تجاری از تولید پهپاد جدیدی با دوربین 360 درجه برای تهیه ویدئوهای بسیار باکیفیت خبر داده است. کیفیت عکس های این پهپاد نیز 40 مگاپیکسل است.


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، پهپاد فوق دقیق شرکت دور رباتیکس با همکاری دانشگاه مریلند تولید شده و اولین پهپاد جهان است که به دوربین 360 درجه مجهز شده است.

این پهپاد که ویستا نام دارد مجهز به دو دوربین عریض برای تصویربرداری 360 درجه است. این پهپاد با سرعت 30 فریم در ثانیه فیلم برداری می کند و دقت ویدئوهای آن نیز 8K است.

* ویژگی های پهپاد ویستا

پهپاد یادشده به فناوری خاصی برای تثبت تصاویر نیز مجهز است تا از لرزش عکس ها و ویدئوها و ناواضح شدن آنها جلوگیری شود. همچنین دوربین های این پهپاد به گونه ای نصب شده اند که هیچ بخشی از پهپاد در زمان عکاسی یا فیلم برداری در تصویر دوربین مشاهده نشوند.

هر یک از این دوربین ها مجهز به حسگرهای 21 مگاپیکسلی IMX-204 سونی هستند و دقت کلی تصاویر آنها به 40 مگاپیکسل می رسد. تصاویر و ویدئوهای تهیه شده توسط این پهپاد را می توان در هدست های واقعیت مجازی به کار گرفت.

پهپاد یادشده بعد از شارژ باتری ها می تواند به مدت 31 دقیقه پرواز کند و امکان پخش زنده ویدئوهای آن با کیفیت 1080 پیکسل وجود دارد. همچنین می توان ویدئوهای تهیه شده را به مدت 1.5 ساعت بر روی حافظه پهپاد ذخیره کرد. قیمت این پهپاد 1200 دلار است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0