ورزش

توماس لورینچ: کشتی با محمدعلی گرایی سخت‌ترین مبارزه دوران ورزشی‌ام بود

توماس لورینچ قهرمان مجاری المپیک 2022 که یکی از مهمانان ویژه تورنمنت بین‌المللی کشتی فرنگی نوجوانان سرخس بود، گفت: کشتی با محمد علی گرایی در توکیو سخت ترین مبارزه دوران ورزشی‌ام بوده است.


به گزارش ایلنا، توماس لورینچ قهرمان مجاری المپیک توکیو که به همراه تیم ملی کشتی نوجوانان فرنگی مجارستان به ایران آمده بود، در گفتگو با فدراسیون کشتی گفت: از سفر به ایران خوشحالم و یک تجربه خیلی بزرگ برای من بود. این تجربه با توجه به مدیریت آکادمی که در کشورم بر عهده دارم، می تواند کمک کند.

لورینچ که در سفر به ایران علاوه بر دیدار با علیرضا دبیر، از امکانات کمپ تیم‌های ملی کشتی بازدید کرده بود، گفت: کمپ تمرینی و اردویی بزرگی کشتی ایران دارد که امکانات آن استانداردهای بالایی داشت. یکی از نکات قابل توجه کمپ کشتی ایران، وجود خوابگاه در کنار سالن تمرین بود که خیلی مهم بود و به سهولت کار کشتی گیران برای حضور در تمرینات کمک می کند.

قهرمان وزن 77 کیلوگرم المپیک توکیو که با کشتی گیران ایرانی مانند امید نوروزی و محمد علی گرایی کشتی گرفته است، در این باره گفت: کشتی گیران ایرانی خیلی عالی هستند. یکی از سخت‌ترین کشتی‌هایی که در 20 سال گذشته گرفته‌ام، مبارزه با محمد علی گرایی در المپیک توکیو بود، مبارزه دشواری بود و با خودم گفتم اگر این کشتی را ببرم می توانم در المپیک قهرمان شوم. شرایط کشتی سخت پیش رفت و خوش شانس بودم که برنده شدم، چون اگر 20 ثانیه دیگر کشتی ادامه پیدا می کرد، شکست می خوردم.

لورینچ که یکی از مهمانان ویژه تورنمنت بین‌المللی کشتی فرنگی نوجوانان سرخس بود، در پایان با اشاره به مهمان‌نوازی ایرانی‌ها، تاکید کرد: از مهمان‌نوازی عالی فدراسیون کشتی ایران تشکر می کنم. همه چیز در بهترین شرایط برای اقامت ما مهیا شده بود و بهترین پذیرایی و استقبال صورت گرفت.


انتهای پیام/

منبع خبرگزاری ایلنا

دکمه بازگشت به بالا