• امروز : سه شنبه - ۵ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 27 July - 2021

توهین به پیامبر اوج عقب ماندگی مدعیان عقلانیت را آشکار کرد

  • 06 آبان 1399 - 22:22

قم- جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در بیانیه‌ای اعلام کرد: سخنان هتاکانه رئیس جمهور فرانسه علیه ساحت پیامبر (ص) بار دیگر اوج نابخردی و عقب ماندگی مدعیان عقلانیت و اندیشه را آشکار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر گرامی اسلام (ص) جامعه مدرسین حوزه علمیه در پیامی ضمن محکوم کردن این اقدام اعلام کرد: سخنان هتاکانه رئیس جمهور فرانسه علیه ساحت پیامبر (ص) بار دیگر اوج نابخردی و عقب ماندگی مدعیان عقلانیت و اندیشه را آشکار کرد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سخنان هتاکانه و جاهلانه رئیس جمهور فرانسه و اصرار این مقام فرانسوی بر ادامه اهانت و حرمت شکنی علیه ساحت منور و مکرم پیامبر اعظم (ص) بار دیگر اوج نابخردی و عقب ماندگی مدعیان عقلانیت و اندیشه را آشکار کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن ابراز انزجار مجدد نسبت به اباطیل و گزافه گویی‌های مقامات فرانسوی اعلام می‌دارد جهان اسلام در مقابل هتاکی‌ها و جسارت‌های علیه مقدسات اسلامی آرام نخواهد گرفت و هتاکان را پشیمان خواهد کرد. از نهادهای حقوقی جهان اسلام می‌خواهیم طرحی برای صیانت از ساحت قدسی انبیا عظام ارائه و تنظیم کنند و همچنین دولت‌های اسلامی نیز تحریم سیاسی و اقتصادی و کاهش سطح روابط با هتاکان و ممنوع کردن فعالیت‌های تجاری شرکت‌های فرانسوی را کلید بزنند و اجرایی کنند.

از وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی خواستاریم با جدیت تمام تا حصول محکومیت حقوقی و قضائی مقامات فرانسوی پیگیری کنند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code