بین الملل

تویوتا امسال چند میلیون خودرو تولید می‌کند؟


شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن امروز برنامه این شرکت برای تولید خودرو در سال ۲۰۲۲ را اعلام کرد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن امروز اعلام کرد در صورتی که کمبود قطعه در بازار جهانی از بین برود این شرکت خواهد توانست در سال ۲۰۲۲، ۱۱ میلیون خودرو تولید و روانه بازار کند.

روزنامه نیکی ژاپن به نقل از یک منبع آگاه گفت: البته رسیدن به این رقم بستگی به آن دارد که شاهد عرضه کافی قطعات یدکی الکترونیکی خودرو در بازار جهانی باشیم.

البته شرکت تویوتا اعلام کرده است که این رقم به صورت رسمی از سوی این خودروساز اعلام نشده و روزنامه نیکی به نقل از یک منبع آگاه این رقم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ثبت کرده است.

تویوتا پیشتر گفته بود که فقط در ماه ژانویه ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید خواهد کرد.

تویوتا در سال ۲۰۲۰ توانسته بود ۹٫۵۲ میلیون خودرو روانه بازار کند که متوسط ماهانه ۸۰۰ هزار دستگاه بوده است و در این سال به بزرگ‌ترین خودروساز جهان تبدیل شد. پس از تویوتا شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان قرار دارد که با تولید کمتر چند صدهزار دستگاه دومین خودروساز جهان به شمار می‌رود.

تویوتا همچنین اعلام کرده که در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ توانسته ۴ میلیون و ۵۱۷ دستگاه خودرو روانه بازار کند که ۳۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال ۲۰۲۰ بوده است. فروش تویوتا در آمریکا طی سال ۲۰۲۱ خوب بوده و مدل‌هایی نظیر کمری در این کشور از استقبال خوبی برخوردار بوده‌اند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا