شهرستان ها

ثبت ۴۴۴ فقره تخلفات صنفی در استان اردبیل

اردبیل- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: ۴۴۴ فقره تخلفات صنفی در استان اردبیل با وجود تشدید بازرسی ها و نظارت ها در روزهای گذشته به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی رحیمی آذر بعدازظهر شنبه در جلسه بررسی آخرین وضعیت نظارت و بازرسی از بازار در جمع اصناف اظهار کرد: به رغم تشدید بازرسی‌ها و نظارت‌ها در روزهای گذشته ۴۴۴ فقره تخلفات صنفی در استان اردبیل به ثبت رسید و با تشکیل پرونده به این تخلفات رسیدگی شده است.

وی گفت: ما سعی کردیم در کوتاه‌ترین زمان و خارج از نوبت به پرونده‌های تخلفات صنفی به ویژه احتکار رسیدگی کنیم که ۲۷ فقره از این پرونده‌ها مربوط به احتکار بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل افزود: از این تعداد برای ۲۰ فقره بعد از رسیدگی دقیق حکم پرداخت ۴۴ میلیارد ریال جزای نقدی صادر شده و محتکران نیز با برخورد جدی‌تر روبه‌رو شدند.

رحیمی آذر بیان کرد: در روزهای گذشته و با اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و پرداخت عادلانه در این بخش، برخی ناهماهنگی‌ها و فراز و نشیب‌ها را در حوزه بازار شاهد بودیم که با همراهی بازاریان بخش عمده‌ای از مشکلات و گرفتاری‌ها رفع شود

وی با بیان اینکه به هیچ وجه عرضه خارج از شبکه و گران فروشی مورد تأیید هیچ نهادی نیست، خاطرنشان کرد: از طریق ۲ سامانه ۱۳۵ تعزیرات و ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت آماده دریافت گزارش‌های مردمی و حضور در محل وقوع جرایم صنفی هستیم تا برخورد جدی و قانونی انجام شود.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا