تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

جابجایی دام بین استانها ممنوع شد + سند

  • 11 آبان 1399 - 8:41


ممنوعیت جابجایی دام بین استانها در شرایطی که افزایش روز به روز قیمت نهاده ها، گوشت را در آستانه انفجار قیمت قرار داده بود عاملی بر رشد بیشتر بهای گوشت شد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اخیرا نامه ای مبنی بر ممنوعیت جابجایی دامها در استانها از سوی دامپزشکی ابلاغ شده که هر گونه نقل و انتقال دام بین استانها را محدود  کرده است.

مسئولان اتحادیه های تولید دام می گویند این نامه یکی از عامل های مهم در افزایش قیمت گوشت در بازار به رغم مازاد تولید است.

قیمت گوشت در هفته گذشته رکورد زد و هر کیلو ران گوسفند به 165هزار تومان رسید، قیمت گوشت گوساله هم به کیلویی  به 120 هزار تومان افزایش یافت.

متن نامه ممنوعیت جابجایی دام بین استانها که از سوی ادارات کل دامپزشکی استانها صادر شده به این شرح است:

«خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا اطلاع ثانوی از صدور گواهی برای دام زنده (سبک و سنگین) به مقصد استانهای مرزی (شامل آذربایجان غربی ، کردستان، کرمانشاه، ایلام، هرمزگان،  خوزستان و بوشهر) ممانعت به عمل آید. نامه مدیرکل دفتر قرنطینیه در این خصوص متاقبا ارسال خواهد شد.»

 

 

گفته می شود دامپزشکی این اقدام را برای پلاک گذاری دامها انجام می دهد اما کارشناسان بر این باورند که انجام این کار در چنین موقعیتی که روز به روز بر قیمت نهاده های دامی اضافه می شود و قیمت گوشت را بیش از پیش در آستانه افزایش و رشد قرار داده منطقی نبود و دقیقا پس از ابلاغ این محدودیت قانونی قیمت گوشت قرمز هم در بازار رشد بیشتری یافت.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها