تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

جانز هاپکینز: شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز 9.2 میلیون نفر عبور کرد

  • 12 آبان 1399 - 7:12


جانز هاپکینز: شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز 9.2 میلیون نفر عبور کرد


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۴۶۵ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۳۰ هزار و ۹۶۷ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۷۸ هزار و ۵۲۹ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به نه میلیون و ۱۲۲ هزار و ۱۱۴ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا تاحدودی افزایش داشته است و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تا حدودی کاهش نسبی داشته است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را نه میلیون و ۴۷۳ هزار و ۹۱۱ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۳۶ هزار و ۴۷۱ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۲ میلیون ۶۲۰ هزار و ۶۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۵۹ هزار و ۳۰۳ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با ۹۳۶ هزار و ۱۱۲ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۵۰۲ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با ۹۳۵ هزار و ۸۷۸ مورد ابتلا و ۱۷ هزار و ۶۷۱ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۰۹ هزار و ۷۳۵ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۵۳۵ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۴۶ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۶۱۲ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۱۹۹ هزار و ۶۸۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۱ میلیون و ۱۷ هزار و ۳۰۳ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هشت میلیون و ۱۸۴ هزار و ۸۲ مورد ابتلا و ۱۲۲ هزار و ۱۱۱ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۰۵ مورد ابتلا و ۱۶۰ هزار و ۷۴ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها