جذب نیروی انسانی در شهرداری‌های زنجان قانونی بوده است

  • 30 مهر 1399 - 16:03

زنجان-معاون دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان گفت: جذب نیروی انسانی در شهرداری‌های زنجان قانونی بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نادر احمدی ظهر چهارشنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی استان نجان با بیان اینکه کل بودجه مصوب امسال بیست و یک شهرداری در استان ۷۸۰ میلیارد تومان است، افزود: این در حالی است که بودجه محقق شده شهرداری‌ها در سال گذشته ۶۱۲ میلیارد تومان بوده است.

وی با یادآوری اینکه بودجه مصوب سال‌جاری شهرداری‌ها نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته است که امیدواریم این بودجه به طور کامل محقق شود، تصریح کرد: مجموع اعتبارات هزینه‌ای شهرداری‌ها در سال‌جاری ۴۱۰ میلیارد تومان بوده که مصوب شده، این در حالی است که مجموع اعتبارات هزینه‌ای در سال گذشته ۳۳۸ میلیارد تومان بوده است.

احمدی با بیان اینکه مجموع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که مربوط به عمران شهری است، بودجه مصوب امسال در این حوزه ۳۷۲ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۴۸ درصد افزایش داشته است، ادامه داد: میزان بودجه محقق شده اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال گذشته نیز ۲۷۲ میلیارد تومان بوده است.

معاون دفتر امور شهری و شوراهای استانداری زنجان اظهار کرد: در سال ۹۸ اعتباراتی که از منابع دولتی از طریق سازمان و مالیات بر ارزش‌افزوده و عوارض مربوطه در اختیار شهرداری‌های قرار گرفته ۲۴۵ میلیارد تومان و این میزان در نیمه اول امسال ۹۰ میلیارد تومان بوده است.

احمدی با بیان اینکه وضعیت استان در حوزه سرمایه بودجه مصوب و محقق شهرداری‌ها نسبت به کشور مطلوب نیست، بیان کرد: ۴۰ درصد این اعتبار توسط دولت از منابع مختلف تأمین و در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص شفاف‌سازی در زمینه نحوه توزیع مالیات بر ارزش‌افزوده، جلسات مختلفی با مدیرکل امور مالیاتی استان تشکیل شده و به این نتیجه رسیده‌ایم که در این زمینه قانون کاملاً رعایت شده است، عنوان کرد: این در حالی است که دیوان محاسبات نیز کاملاً به این موضوع نظارت کامل دارد، اگر هم در طول چند ماه این توزیع با نواقصی همراه بوده اما در طول سال این مشکلات برطرف شده است.

احمدی با یادآوری اینکه در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی باید گفت که آموزش شوراها با ابهام مواجه بوده و هیچ‌گونه اعتباری نیز بابت آموزش شوراها، نه در اختیار وزارت کشور و نه در اختیار شهرداری‌ها است، گفت: اگر تا به امروز آموزش‌هایی در این زمینه ترتیب داده شده است، بر اساس منابعی بوده که به شهرداری‌ها فشار وارد نشود.

وی با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر نزدیک به ۲۰۰ نفر از طریق آزمون جذب شهرداری‌های استان شده‌اند که برای جذب این تعداد نیرو روال قانونی طی شده است، خاطرنشان کرد: معتقدیم ساماندهی نیروی انسانی باید گام به گام انجام شود و از سال ۹۳ هیچ نیرویی از معاونت عمرانی استانداری زنجان به شهرداری‌ها تحمیل نشده و جذب نیروها فقط از طریق آزمون بوده، این در حالی است که روال در سال‌های قبل این طور نبود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0