تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021

جزئیات آتش گرفتن بنزین در موتور هواپیمای دزفول/ استارت مجدد موجب احتراق‌ شد

  • 20 آبان 1399 - 17:00


مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر ضمن تشریح دلایل بروز نقص فنی در موتور هواپیمای ATR این شرکت هواپیمایی گفت: مسافران با پرواز جایگزین به مقصد منتقل شدند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پرواز تهران-ایلام صبح امروز هما، یکی از موتورهای هواپیمای ATR این شرکت هواپیمایی‌دچار نقص فنی شد‌ که خلبان تصمیم گرفت به فرودگاه مهرآباد برگردد. 

موضوع را از مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر پیگیری کردیم؛ حسین جهانی در این باره به خبرنگار فارس گفت:‌ هواپیمای تهران – دزفول شرکت ایران‌ایر به شماره 3415 ساعت 6:15 دقیقه امروز از فرودگاه مهرآباد به مقصد دزفول پرواز می‌کند اما در طول مسیر به دلیل بروز نقص فنی در موتور سمت راست هواپیمای ATR خلبان تصمیم می‌گیرد به فرودگاه مهرآباد برگردد، این هواپیما ساعت 7:05 در فرودگاه مهرآباد به زمین می‌نشیند. 

وی افزود: پس از دریافت مجوزهای لازم، پرواز جایگزین ساعت 10:12 مسافران پرواز شماره 3415 را به دزفول منتقل می‌کند و مسافران ساعت 11:25 وارد دزفول می‌شوند.

مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر با اشاره به انتشار فیلمی در فضای مجازی درباره این اتفاق، توضیح داد: دلیل احتراق در موتور هواپیمای ATR، جمع شدن بنزین در محفظه احتراق موتور بوده است که به دلیل استارت مجدد، بنزین آتش می‌گیرد بنابراین تأکید می‌شود که موتور این هواپیما آتش نگرفته است. 

جهانی با اشاره به اینکه نقص فنی از موارد غیرقابل پیش‌بینی در پروازها است، گفت: گروه پروازی در راستای رعایت ایمنی پرواز تلاش می‌کنند طبق قوانین و کتاب هواپیما عمل کرده تا هیچ آسیبی به مسافران وارد نشود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها