جزئیات پرداخت تسهیلات بانک ملی به دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد

  • 29 مهر 1399 - 15:05


معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد، دستورالعمل اجرایی تفاهم نامه منعقده بین دانشگاه آزاد و بانک ملی ایران را ابلاغ کرد.


به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، محمدمهدی فداکار معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد، «دستورالعمل اجرایی تفاهم‌نامه منعقده بین دانشگاه آزاد و بانک ملی ایران» را به رؤسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی(سما) ابلاغ کرد.

جزئیات پرداخت تسهیلات دانشجویی

براساس بندهای این دستورالعمل، دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه، براساس مفاد تفاهم نامه منعقده در صورت تأیید نیاز دانشجو توسط واحد دانشگاهی، می‌توانند علاوه بر استفاده از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان واحد، وام‌های وزارتین علوم و بهداشت، از تسهیلات بانکی بهره مند شوند.

لازم به ذکر است، این تسهیلات به عنوان کمک هزینه شهریه تحصیلی دانشجویان بوده و به حساب شهریه دانشجو نزد واحد دانشگاهی مربوطه واریز می شود. ثبت‌نام دانشجویان متقاضی در بخش صندوق رفاه دانشجویان سامانه www.sajed.iau.ir صورت می گیرد.

اعطای تسهیلات به اعضای هیأت علمی و کارکنان

کارکنان و اعضای هیأت علمی رسمی (رسمی قطعی، رسمی آزمایشی)، پیمانی و قراردادی می‌توانند مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۱۰ درصد با مدت بازپرداخت ۶۰ ماهه دریافت کنند.

براساس بندهای این دستورالعمل، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه که تاکنون جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی نشده‌اند، در صورتی که از بانک‌های عامل هیچگونه کارت اعتباری دریافت نکرده‌اند، می‌توانند از تسهیلات اعطای کارت اعتباری به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۱۲ درصد و با مدت بازپرداخت ۳۶ ماهه استفاده کنند.

همچنین ارائه کارت‌های اعتباری ارتباطی به سایر تسهیلات دریافتی کارکنان و اعضای هیأت علمی از بانک ملی نداشته و معرفی شدگان از طرف دانشگاه همزمان می‌توانند با رعایت مانده دو سوم حقوق و مزایا از تسهیلات پرداختی و کارت اعتباری استفاده کنند.

جزئیات تسهیلات خرید، احداث یا تکمیل پروژه‌های عمرانی

در این دستورالعمل آمده است: تمام واحدها و مراکز دانشگاهی که قصد استفاده از تسهیلات بانکی جهت خرید، احداث و یا تکمیل پروژه‌های عمرانی خود را دارند، می‌توانند پس از انجام اقدامات لازم با نرخ سود ۱۰ درصد و مدت بازپرداخت ۶۰ ماهه مبلغ مصوب دریافت کنند.

تسهیلات خرید تجهیزات و تأمین ملزومات مورد نیاز

براساس بندهای این دستورالعمل، تمام واحدها و مراکز آموزشی که برای بهره برداری از ساختمان‌های احداثی نیاز به تأمین تجهیزات دارند و در همین راستا نیاز به دریافت تسهیلات بانکی به منظور تأمین مالی دارند، می‌توانند پس از انجام اقدامات لازم مبلغ مصوب را با نرخ سود ۱۰ درصد و مدت بازپرداخت ۶۰ ماهه دریافت کنند.

همچنین پرداخت تسهیلات برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌های دانش‌‌بنیان معرفی شده از طرف دانشگاه در صورت ارائه تضمین‌ها و وثایق مورد قبول بانک، توسط شرکت دانش بنیان خواهد بود و دانشگاه در این خصوص تعهدی نخواهد داشت.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0