حوادث

جزئیات کامل ماجرای کتک زدن زنی در آبادان /مامور حراست بازداشت شد

آبادان- امروز آبادان به دلیل پخش کلیپی از کتک زدن و خون آلود بودن یک زن جوان، خبر ساز شد ولی واقعیت این ماجرا چیست؟

به گزارش خبرنگار مهر، امروز تقریباً از صبح زود برخی کاربران فضای مجازی اقدام به پخش کلیپی از خون‌آلود بودن یک زن جوان در منطقه بریم آبادان کردند که به شدت احساسات مردم را جریحه‌دار کرد.

در میان داد و بیدادها و شیون‌های موجود در کلیپ، حرکت ناشایستی از سوی مأمور حراست موجود در منطقه سر می‌زند که احساسات مردم را در مورد این کلیپ بیشتر جریحه‌دار کرد.

تقریباً در فضای مجازی همه اظهارنظرها و نوشته‌ها در حمایت از آن زن جوان بود که صورتی خون‌آلود داشت ولی واقعیت این ماجرا چیست؟

دادستان شهرستان آبادان با اشاره به ماجرای کتک زدن زن جوان و انتشار کلیپ ویدئویی در این شهر، اظهار می‌کند: بر حسب گزارشی که نیروی انتظامی آبادان ارائه کرد، دختر خانمی با هویت معلوم به یکی از منازل شرکت نفت واقع در منطقه بریم آبادان مراجعه می‌کند.

حمید مرانی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این خانم سلاح سردی (شی‌ء برنده‌ای) را در دست داشته است، می‌افزاید: پس از وارد شدن به منزل با پسری کوچک مواجه می‌شود و با این پسر درگیر می‌شود و وی را مجروح می‌کند؛ اهالی منزل بلافاصله از داخل خانه خارج می‌شوند و از هجوم این خانم جلوگیری می‌کنند.

دستورات رئیس‌کل دادگستری خوزستان

دادستان آبادان در ادامه بیان می‌کند: اهالی این خانه با این خانم درگیر می‌شوند و وی را از ناحیه صورت مورد ضرب قرار می‌دهند؛ درگیری به خارج از خانه کشیده می‌شود که در این هنگام بلافاصله مأموران حراست در محل به محل اعزام شدند و ماجرا را به مرجع ذی‌صلاح گزارش می‌دهند و هماهنگی لازم را با نیروی انتظامی شهرستان صورت می‌گیرد.

مرانی پور با تأکید بر اینکه پس از انتشار این خبر، بلافاصله موضوع را به طور مستقیم به رئیس‌کل دادگستری استان خوزستان اعلام شد و رئیس‌کل دادگستری خوزستان در این خصوص دستورهای لازم را صادر و پیگیری‌های اجرایی را ابلاغ کرد، اظهار می‌کند: پس از تحقیق و بررسی مشخص می‌شود که این خانم بابت اختلافات قبلی و خانوادگی با صاحب این منزل که داشت، به آنها مراجعه می‌کند و درگیری میانشان صورت می‌گیرد.

وی تأکید می‌کند: در این راستا دختر خانم پس از اخذ اعترافات و تعهدات لازم از وی و با قرار گذاشتن وثیقه قانونی، آزاد و به خانواده‌اش تحویل داده می‌شود؛ همچنین زن صاحب‌خانه‌ای که جراحاتی را به این خانم وارد کرده بود، پس از ثبت اقوال وی و طی شدن مراحل قانونی با گذاشتن وثیقه قانونی آزاد شد.

مرانی پور ادامه داد: همچنین آن مأمور نیروی حراست پالایشگاه نفت آبادان که در صحنه حضور داشت و آن رفتار ناشایست را که انجام می‌داد، بلافاصله توسط مرجع انتظامی و مقام قضائی شهر آبادان احضار شد و پس از بازجویی و تحقیقات روانه زندان شد.

وی در ادامه تأکید می‌کند: تحقیقات در مورد کسانی که این فیلم را منتشر کردند و باعث بی امنیتی شهر شدند شروع شد و به زودی این افراد شناسایی و دستگیر و برخورد قانونی و لازم با آنها انجام می‌شود؛ کسانی که بخواهند امنیت و آرامش شهر آبادان را با چنین رفتار و اعمالی مخل کنند، برخورد قاطع و قانونی انجام خواهد شد.

شروع تحقیقات

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آبادان پس از انتشار فیلم کتک خوردن یک زن توسط چند نفر در فضای مجازی، اظهار می‌کند: تحقیقات پلیس در این زمینه آغاز شده است.

سروان امیر سام کمایی می‌افزاید: در تحقیقات میدانی مشخص شد که زن جوان با صاحب‌خانه اختلاف قدیمی و شخصی داشته و برای تسویه‌حساب وارد خانه شد که توسط اهالی داخل خانه و مأموران حراست منطقه دستگیر و تحویل مأموران کلانتری داده شد.

وی در ادامه می‌گوید: در این زمینه شایعاتی مطرح شده است که زن جوان با در دست داشتن اسید و شوکر به خانه‌ای در منطقه بریم حمله کرده که پس از حضور در خانه، چند زن جوان وی را به شدت کتک می‌زنند و وی را روی زمین خوابانده و نیروی حراستی منطقه با حضور در محل اقدام به دستگیری این زن می‌کند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آبادان بیان می‌کند: تحقیقات تکمیلی به صورت ویژه برای مشخص شدن واقعیت این اتفاق ادامه دارد و همچنین مأمور حراست فیزیکی پالایشگاه آبادان با دستور مقام قضائی دستگیر شد.

مدیران پالایشگاه دخالتی ندارند

همچنین روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان در توضیحاتی در خصوص این کلیپ که در فضای مجازی برخی‌ها اعلام کرده بودند که کتک زدن این زن از سوی یکی از مدیران پالایشگاه آبادان بوده است، اعلام کرد: پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مربوط به اختلاف و مشاجره خانوادگی یکی از کارکنان پالایشگاه آبادان در منازل مسکونی سازمانی، به دستور مدیرعامل پالایشگاه آبادان، کمیته‌ای برای بررسی بیشتر و دستیابی به حقیقت، تشکیل شده و موضوع در مراجع ذی‌صلاح همچنان در دست پیگیری است.

در این توضیحات آمده است: در عین حال ماجرای فوق ذکر مربوط به مشاجره خانوادگی یکی از کارکنان بوده و ارتباطی به هیچیک از مدیران پالایشگاه نداشته و مطالب منتشر شده در فضای مجازی صحت ندارد. پیشنهاد می‌شود از دامن زدن به شایعات پیرامون یک اختلاف خانوادگی و ورود به حریم خصوصی افراد پرهیز گردد.

دستگیری متهمان

فرماندار آبادان در خصوص انتشار کلیپی از کتک خوردن یک زن در آبادان، بیان می‌کند: همه زنان و مردانی که در این ویدئو دیده می‌شوند دیشب بازداشت شده‌اند.

زین‌العابدین موسوی با بیان اینکه این اتفاق دیروز در آبادان افتاده و دیشب این افراد بازداشت شدند، می‌افزاید: این دعوا به دلیل درگیری‌های شخصی با خانواده مرد اتفاق افتاده است و موضوع کتک خوردن این زن به آن صورتی که در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، نیست.

وی تأکید می‌کند: دراین‌باره پرونده قضائی تشکیل شد و دادستان آبادان به زودی در این خصوص صحبت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، انتظار افکار عمومی در این خصوص این است که ابعاد ماجرا کاملاً روشن و مشخص شود کاملاً به مردم اطلاع داده شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا