تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

جشنواره موسیقی نواحی همچنان در کرمان ماند

  • 19 اردیبهشت 1400 - 17:57

چهاردهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی هم قرار است در کرمان برگزار شود و این در حالی است که در دوره‌های گذشته، ایرادهای بسیاری در میزبانی کرمان به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چند سالی است که جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان برگزار می‌شود. پیش‌تر این جشنواره در تهران برگزار می‌شد. اما از دوره هفتم بود که جشنواره موسیقی نواحی به کرمان منتقل شد و تا کنون هم در این شهر باقی مانده است.

برگزاری چند دوره اخیر این جشنواره در کرمان، انتقادهای بسیاری را به همراه داشت. متأسفانه در چند دوره اخیر، کیفیت برگزاریِ این جشنواره به هیچ وجه در حد و اندازه‌ جشنواره‌ای ملی نبود. با این حال اما باز هم شاهدیم که مسئولان وزارت ارشاد حاضر به جایگزینیِ استان دیگری به جای کرمان برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی نیستند.

صبح امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰، باز هم خبر آمد که یک دوره دیگر از جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار خواهد شد. گویا ماندگاریِ این جشنواره در استان کرمان همچنان ادامه خواهد داشت.

محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره موسیقی نواحی کرمان درباره استان برگزاری این دوره از  جشنواره گفت: موضوع استان محل  برگزاری جشنواره در شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی مطرح شد طبق ارزیابی‌های انجام شده در این شورا، پیشنهاد شد که  کرمان میزبان جشنواره  باشد. این پیشنهاد  با توجه به بررسی‌ این شورا از عملکرد مناسب  دوره‌های گذشته این جشنواره در کرمان و قابلیت‌های مهم فرهنگی و هنری این استان  ارایه شد و فکر می‌کنیم که امسال هم کرمان می‌تواند میزبان خوبی برای این جشنواره باشد. در مرحله بعد این پیشنهاد شورا به دفتر موسیقی و سپس معاونت هنری اعلام شد. همزمان استاندار کرمان نیز در دو هفته اخیر در  معاونت امور هنری وزارت ارشاد حضور یافتند و در گفت‌وگو با معاون امور هنری و مدیرکل دفتر موسیقی آمادگی کرمان را برای میزبانی از جشنواره موسیقی نواحی در سال جاری در کرمان اعلام کردند. بنابراین با توجه به نظر پیشنهادی شورای سیاستگذاری و نیز اعلام آمادگی استان کرمان، تصمیم معاونت امور هنری بر برگزاری جشنواره در کرمان در سال جاری است. بزودی فراخوان جشنواره اعلام می‌شود و اطلاعات دقیق‌تری از جزییات برگزاری جشنواره منتشر خواهد شد. زمان جشنواره نیز پس از هماهنگی با استان اعلام می‌شود.

چند نکته:

نگاهی به صحبت‌های دبیر چهاردهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی نکات جالبی در دل خود دارد و پرسش‌های زیادی را برای مخاطب ایجاد می‌کند:

نخست آنکه پیشنهاد میزبانی کرمان در شورای سیاستگذاریِ چهاردهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی توسط چه کسی یا چه جریانی مطرح شده است؟

آقای دبیر گفته‌اند که بررسیِ شورا از عملکرد کرمان در دوره‌های پیشین مناسب توصیف شده است. آیا آقای دبیرِ جشنواره می‌توانند این عملکرد مثبت را تشریح کنند؟

پرسش دیگر اینکه استاندارِ کرمان به معاون هنری وزیر چه گفته است که به این سرعت، معاونت هنری تصمیم بر ادامه میزبانیِ کرمان برای جشنواره موسیقی نواحی می‌گیرد؟

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها