شهرستان ها

جشنواره نوجوان سالم گام مهم در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است

اردبیل- رئیس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: جشنواره نوجوان سالم گام مهم فرهنگی در اجتماعی شدن مبارزه با آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عین الله طیموری فرد عصر شنبه با حضور در اردبیل در آئین اختتامیه مرحله استانی یازدهمین جشنواره نوجوان سالم اظهار کرد: جشنواره نوجوان سالم گام مهم فرهنگی در اجتماعی شدن مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به ویژه مواد مخدر است.

وی ضمن تبیین برنامه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان در قالب نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان گفت: این برنامه، برنامه پایداری از خدمات چند وجهی برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانش آموزان مبتنی اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین است.

رئیس اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش افزود: رشد و توسعه کیفی و کمی جشنواره در سال‌های متوالی نشان از اقبال عمومی معلمان، دانش آموزان و والدین به این نهضت فرهنگی است.

طیموری فرد همچنین از مرکز فوریت‌های روانی و اجتماعی نماد (خط ۱۵۷۰) بازدید کرد و افزود: اهمیت عدالت دسترسی به خدمات مشاوره‌ای و روان شناختی، دسترسی رایگان و برخط تمامی دانش آموزان، والدین و حتی معلمان از مزایای خط ملی نماد (۱۵۷۰) است.

وی اطلاع رسانی وسیع خدمات آن با استفاده از ظرفیت ادارات آموزش و پرورش و شرکای اجتماعی برنامه ملی نماد و رسانه‌ها به‌ویژه صدا و سیما تاکید کرد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا