تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

جشن آغاز امامت ولی عصر(عج)درمنازل/دعای قومسی‌ها برای شفای بیماران

  • 04 آبان 1399 - 20:40

سمنان- مردم متدین و خداجوی استان سمنان فرارسیدن سالروز امامت امام عصر(عج) با وجود محدودیت‌های کرونایی در منازل خود جشن گرفتند و برای شفای عاجل بیماران دعا کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، محدودیت‌های کووید ۱۹ این روزها سبب شده تا مردم استان سمنان نتوانند در مجامع و تجمعات حضور یابند بنابراین شادی سالروز به امامت رسیدن حضرت ولی عصر (عج) را با خانواده‌های خود تقسیم و برای شفای عاجل بیماران و درماندگان و همچنین ریشه کن شدن بیماری کرونا دعا کردند.

با تشدید بیماری کرونا در سطح استان سمنان، محدودیت‌های جدیدی وضع شده که در پی آن تمام مساجد نیز تعطیل خواهند شد و تجمعات مردمی نیز برگزار نمی‌شود اما این امر سبب نشد تا مردم استان سمنان دست از جشن و سرور برای آغاز امامت امام زمان (عج) بردارند و نذورات خود را به صورت کمک‌های نقدی به مستمندان و گرفتاران و شادی شأن را با دعا برای سلامت امام عصر (عج) برگزار کردند.

جشن بزرگ شیعیان

مردم استان سمنان عید مظلومان دنیا را با دعا برای گره‌گشایی از کار مسلمانان و تمام منتظران برگزار کردند و آن‌طور که کارشناس مسائل مذهبی می‌گوید: آغاز ولایت امام عصر (عج) یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان و به خصوص شیعیان است.

حجت‌الاسلام محمد حسین پور با بیان اینکه ولادت و امامت دوازدهمین پیشوای شیعیان جهان دو واقعه بزرگ در دین اسلام است، تاکید کرد: این دو واقعه به آن علت بزرگ هستند که امام عصر (عج) بر خلاف دیگر امامان زنده و حاضر هستند و لذا شادی شگرفی برای شیعیان در این دو روز نهفته است زیرا به دیدار ایشان منتظر و کوشا هستند.

وی افزود: اهمیت دیگر امام زمان (عج) در منجی بودن ایشان برای عالم بشریت است اینکه ما معتقد هستیم ایشان می‌آیند و دنیا را نجات می‌دهند به واقع یکی از شگرف‌ترین عقاید و رویدادها خواهد و لذا باید دقت داشت که این رویداد مهم ماورای یک عید برای ما مردم این عصر و دوران محسوب می‌شود.

ترویج سیره مهدوی

این کارشناس دینی با بیان اینکه از دیدگاه دشمنان اسلام شیعه دو بال مهم دارد که یکی عاشورا و دیگری مهدویت محسوب می‌شود، ابراز داشت: این موضوع سوم در اهمیت ولایت امام عصر (عج) است زیرا عقاید ما بر ولایت ایشان بنا شده و در دوران غیبت ایشان معتقد هستیم که زمام امور حاکمیت اسلامی در دست ولی فقیه زمان است.

حسین پور بیان کرد: بهترین کارها در این روز در کنار موضوع صلوات خاصه و دعای فرج و ادعیه منتسب، موضوع صحبت کردن با فرزندانمان و نسل جوان خانه‌مان درباره امام عصر (عج) است تا بتوانیم نسلی منتظر را به جامعه ارائه کنیم.

وی افزود: غیبت طولانی مدت امام زمان (عج) موضوعی است که دشمنان ما با دست گذاشتن بر روی علم گرایی قصد دارند آن را رد و حتی در ذهن فرزندان شیعیان با حدی تمسخر کنند لذا باید در نظر داشت که بهترین و واجب‌ترین امور در این روز صحبت منطقی و ترغیبی و ترویجی در بین جوانان خانواده‌های مان در خصوص امام زمان (عج) است.

امسال سالروز امامت ولی عصر (عج) یک ویژگی دیگر هم داشت و آن اینکه مردم کمک‌ها و نذورات خود را به دلیل کویید ۱۹ بین نیازمندان تقسیم کردند و از اطعام عمومی خبری نبود. این امر سبب شد تا بسیاری از نیازمندان جامعه از برکات این روز گرانقدر بهره‌مند شوند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها