تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

جغرافیایی تکواندو جهان در حال تغییر است/ با بلغارها قرارداد ندارم

  • 24 فروردین 1400 - 9:32

دبیر سابق فدراسیون تکواندو گفت: هیچگونه قراردادی با فدراسیون تکواندو بلغارستان ندارم و فقط برای کمک به فرزندم به صوفیه سفر کردم.

حسن ذوالقدر با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: رقابتهای تکواندو قهرمانی اروپا در سطح فنی فوق العاده بالایی برگزار شد. مبارزات بسیار جذابی را در این چهار روزه شاهد بودیم که شگفتی‌های زیادی هم رقم خورد و قهرمانان جهان و بعضاً المپیک در این رقابتها بازنده شدند.

ذوالقدر ادامه داد: در این رقابتها شاهد شکوفایی تکواندو قاره اروپا بودم. کشورهای قاره سبز سرمایه گذاری بسیار خوبی برای رشد و اعتلای تکواندو داشته‌اند و این رقابتها ثابت کرد که موفقیت در بازی‌های المپیک توکیو برای آنها خیلی اهمیت دارد.

وی در مورد باخت فرزاد ذوالقدر در این رقابتها گفت: فرزاد به لحاظ روحی، روانی و آمادگی جسمانی شرایط بسیار خوبی داشت، ولی چون بعد از پشت سر گذاشتن یک آسیب جدی پای به مسابقات گذاشته بود، مقداری استرس و ترس از آسیب مجدد داشت و همین موضوع هم روی کار فنی او تأثیر منفی گذاشت و نتوانست از توانایی خود به خوبی بهره ببرد.

ذوالقدر به حضور فرزند خود در مسابقات انتخابی المپیک هم اشاره کرد و گفت: رقابتهای قهرمانی اروپا زنگ خطر را برای تکواندو دنیا به صدا درآورد. معتقدم طی سالهای بعد شاهد تغییر جغرافیایی تکواندو جهان خواهیم بود. همین موضوع بدون شک در مسابقات گزینشی المپیک هم تأثیر خود را خواهد گذاشت. فرزاد تمرینات خوبی را انجام می‌دهد، ولی باید قبول کنیم کار سخت و بسیار دشوار است. امیدوارم که فرزاد در روز مسابقه در بهترین شرایط خود باشد و بتواند به این مهم دست پیدا کند.

وی در پایان به شرایط همکاری خود با فدراسیون تکواندو بلغارستان هم اشاره کرد و گفت: من با تیم ملی ایران به افتخارات زیادی دست پیدا کرده‌ام و واقعاً جذابیتی ندارد به عنوان مدیر فنی در این کشور فعالیت کنم. در مدتی که تیم ملی بلغارستان به تهران سفر کرده بود، بر اساس نامه رسمی فدراسیون این کشور که به تهران ارسال شد، مسئولیت فنی این تیم را قبول کردم. در شرایط فعلی هیچ گونه توافق رسمی و مالی با فدراسیون بلغارستان نداشته و تنها در راستای کمک به این فدراسیون به علت حضور فرزندم (فرزاد) مشاوره فنی می‌دهم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها