جامعه

جمعه بازار تمبر در تهران افتتاح شد/ فعالیت 24 موزه در بافت تاریخی پایتخت


معاون اجتماعی شهردار منطقه 12 تهران با اشاره به افتتاح جمعه بازار تمبر در تهران گفت:‌ 24 موزه در بافت تاریخی پایتخت وجود دارد.


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، سعید شاهمیر معاون اجتماعی شهردار منطقه 12 تهران در حاشیه افتتاح جمعه بازار تمبر و فیلاتلیک ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه موزه‌ها در کشور بحث دیرینه‌ای است که از 120 سال پیش در تهران مورد توجه قرار گرفته و اگر بخواهیم فرهنگ هر شهری را بشناسیم باید به موزه‌های ‌آن مراجعه کنیم.

وی با بیان اینکه موزه‌ها نماد فرهنگی و اجتماعی هر شهر است، گفت: اولین موزه تهران در منطقه 12 افتتاح شده و امروز جمعه بازار تمبر و فیلاتلیک ایران در موزه ارتباطات راه‌اندازی شد و شهرداری با همکاری سازمان میراث فرهنگی اقداماتی را جهت فعالیت این جمعه بازار و احیای موزه انجام داده است.

معاون اجتماعی شهردار منطقه 12 تهران با بیان اینکه گذر مقابل موزه ارتباطات فضایی بی‌دفاع شهری محسوب می‌شد و متأسفانه تجمعی از معتادان متجاهر و افراد آسیب‌دیده را در این بافت تاریخی داشتیم گفت: ورودی موزه ارتباطات همزمان با راه‌اندازی جمعه بازار تمبر پس از 37 سال بازگشایی شد و این محل می‌تواند مکان مناسبی برای نمایش انواع تمبرها در پایتخت باشد.

شاهمیر خاطرنشان کرد: شهرداری برنامه‌های گسترده‌ای جهت توسعه رینگ گردشگری و احیای مراکز میراثی در تهران انجام داده است و توجه به مبحث گردشگری و مرمت بافت‌های قدیمی مدنظر ما قرار دارد.

وی گفت:‌24 موزه در منطقه 12  تهران فعال است و یک موزه نیز توسط مدیریت شهری تحت عنوان موزه عروسک‌ها ساخته شده که زیرساخت و زیربنای آن را شهرداری تهران فراهم کرده و به صورت مشارکتی با برخی از فعالین این حوزه مانند مرضیه برومند و میراث فرهنگی همچنین شهرداری اداره می‌شود.

معاون اجتماعی شهردار منطقه 12 تهران از تفاهم‌نامه شهرداری با عموم موزه‌ها در منطقه 12 خبر داد و گفت: علاوه بر پذیرش عموم مردم در این موزه‌ها گردشگرانی که از طریق تور ثبت‌نام کرده باشند نیز می‌توانند از موزه‌ها دیدن کنند و ما برنامه‌های زیادی جهت تقویت رینگ گردشگری در تهران داریم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا