تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

جنوب یمن هم میزبان تظاهرات علیه فرانسه و آتش‌زدن تصاویر ماکرون شد

  • 12 آبان 1399 - 9:36


صدها یمنی در «عدن» (جنوب یمن) در اعتراض به اظهارات ضد اسلامی مقامات فرانسه تظاهرات کردند و تصاویر رئیس جمهور این کشور را آتش زدند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدها یمنی در شهر «المعلا» در استان عدن (در جنوب یمن) علیه فرانسه و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور این کشور تظاهرات کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «آناتولی»، این تظاهرات از خیابان اصلی المعلا شروع و تا ساختمان استانداری ادامه پیدا کرد. تظاهرات‌کنندگان شعارهای در حمایت از پیامبر اکرم (ص) مانند «لبیک یا رسول الله»، « إلا رسول الله» و «فداک أبی و أمی یا رسول الله» سر دادند.

در ادامه این گزارش آمده، تظاهرات‌کنندگان پرچم‌های فرانسه و ماکرون را آتش زدند و دعوت به تحریم کالاهای فرانسوی را تجدید کردند.

قرار است شهر «المنصوره» در استان عدن نیز امروز عصر شاهد تظاهرات دیگری از همین دست باشد. برخی شهرهای عدن در هفته گذشته نیز شاهد تظاهرات ضد فرانسوی بود.

ماجرا از آنجا شروع شد که یک معلم فرانسوی که سر کلاس درس کاریکاتورهای موهن را نشان داده بود، کشته شد و پس از آن ماکرون اعلام کرد، جلوی انتشار این کاریکاتورها را نمی‌گیرد و برخی دیگر از مقامات فرانسه نیز اظهاراتی ضد اسلامی مطرح کردند.

البته ماکرون با دیدن تشدید موج تظاهرات در کشورهای مختلف، در گفت‌وگو با شبکه «الجزیره» به صورت تلویحی عقب‌نشینی کرد و گفت احساسات مسلمانان را درک می‌کند و شاید از اظهارات وی برداشت نادرست شده است.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها