جهادگران مؤلفه قدرت انقلاب اسلامی هستند

  • 10 مرداد 1400 - 15:55
جهادگران مؤلفه قدرت انقلاب اسلامی هستند

مشهد ـ رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: گروه‌های جهادی، مؤلفه قدرتی از جنس نیروی انسانی متخصص، انقلابی و مؤمن برای انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد زهرایی یکشنبه در سومین یادواره شهدای جهادگر با عنوان «جهادگران آسمانی» که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان این‌که حرکت جهادی به جریانی در انقلاب تبدیل شده که می‌توان به فناوری انقلاب از جنس معنویت، اخلاق و دفاع مقدس نوین نام برد، اظهار کرد: فناوری انقلاب که مشابه اربعین حسینی و راهیان نور، صادرکننده بخشی از توانمندی‌ها و ارزش‌های انقلابی است که در جوانان گروه‌های جهادی تجلی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: ۴۲ هزار گروه جهادی متخصص در اقشار مختلف فعال هستند و در بومی‌شدن گفتمان جهادی کمک کردند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با تأکید بر اینکه گروه‌های جهادی تحت تشکلی به نام شوراهای جهادی شهرستانی و مردمی جهادی استانی به‌صورت آتش به اختیار عمل می‌کنند، اضافه کرد: این گروه‌ها و تشکل‌ها، جغرافیای مأموریتی خود را تعریف کرده و با طرح مسئله به کمک مردم، برای انقلاب اسلامی ظرفیت‌سازی می‌کنند.

وی با بیان این‌که گروه‌های جهادی خود را به‌عنوان مؤلفه قدرت جدید انقلاب اسلامی معرفی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی، مؤلفه قدرتی از جنس نیروی انسانی متخصص، انقلابی، مؤمن و پای‌کار و افرادی از جنس دفاع مقدس هشت‌ساله هستند.

زهرایی با ابراز امیدواری از اینکه جهادگران امروز در گام دوم انقلاب تبدیل به مدیران و فرماندهانی شوند که بتوانند بهتر پرچم کشور را برافراشته کنند، گفت: مردم کشور به حق و به درستی از خدمات گروه‌های جهادی استفاده می‌کنند و پشتوانه گروه‌های جهادی نیز بسیج است.

وی با بیان این‌که هرکجا که قرار باشد از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع شود، بسیج در میدان است، اظهار کرد: قانونی که در مجلس شورای اسلامی در حال تصویب است، حمایت همه‌جانبه بدون محرومیت برای همه گروه‌های جهادی ایجاد خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی اضافه کرد: طبق قانون در حال تصویب مجلس، افرادی که در اردوی جهادی و در حین خدمت جان خود را از دست می‌دهند به‌عنوان شهید خدمت شناخته می‌شوند.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0