جوامع بین‌الملل باید نسبت به ترور شهید فخری زاده پاسخگو باشند

  • 14 آذر 1399 - 16:18
جوامع بین‌الملل باید نسبت به ترور شهید فخری زاده پاسخگو باشند

اراک- خطیب جمعه اراک گفت: نباید خون شهید فخری زاد پایمال شود و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید این خشونت ضدانسانی و ضدبشری را پیگیری کنند و جوامع بین‌الملل باید پاسخگوی این جنایت باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت‌المقدس شهر اراک با اشاره به ترور شهید فخری زاده اظهار کرد: امروز از حضور دانشمند برجسته وزارت دفاع، عارف، یک سرمایه گران سنگ، دانشمند خدمتگزار به ولایت و امامت و ملت منشأ خیر و برکات فراوانی در کشور بود، محروم هستیم.

وی ادامه داد: چنین سرمایه‌های ارزشمندی را نباید به این آسانی از دست داد زیرا این افراد ستون‌های عزت و شرافت هستند.

رشد علمی کشور متوقف نشود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی حمایت از محققان و دانشمندان را در عرصه‌های علمی مهم برشمرد و گفت: رشد علمی کشور نباید متوقف شود و جوانان و نوجوانان باید در علم و دانش پیشرو باشند و مهارت، تخصص مربوط تکنولوژی‌های روز دنیا را فراگیرند.

دری نجف آبادی گفت: سراسر ایران باید در زمینه‌های علمی، اخلاقی، جهاد و اجتهاد پیشرو باشد.

به گفته وی تمام ملت باید بسیج علمی داشته باشند و در راه مبارزه همه‌جانبه با تمامی امور از جمله کرونا و صهیونیست و دشمنان بسیج شوند و علم و دانش را به شکل جهادی دنبال کنند.

نقش شهید فخری زاده در تولید تشخیص کرونا

امام جمعه اراک با اشاره به اقدامات شهید فخری زاده در تولید کیت‌های تشخیص کرونا عنوان کرد: این شهید والامقام در این عرصه نقش آفرین بوده است.

جامعه بین‌المللی نسبت به ترور شهید فخری زاده پاسخگو باشند

دری نجف آبادی با بیان اینکه شهید فخری زاده همانند شهیدان سلیمانی و ابومهدی بسیار گرامی است، گفت: این شهید در سالروز شهادت شهید شهریاری به شهادت رسید و می‌توان گفت یک شهریاری دیگر به دست جنایتکاران به مظلومانه ترین روش شهید شد و نباید خون وی پایمال شود و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید این خشونت ضد انسانی و ضد بشری را پیگیری کنند و مراکز بین المللی باید پاسخگوی این جنایت باشند.

وی عنوان کرد: کشور با پیشرفت در زمینه‌های علوم حساس به موفقیت دست پیدا می‌کند و با مونتاژ خودرو آباد نمی‌شود.

بودجه ۱۴۰۰ تقدیم مجلس شد / لزوم توجه به منابع درآمدی

خطیب جمعه اراک با بیان اینکه بودجه ۱۴۰۰ تقدیم مجلس شده است، گفت: بودجه کشور با توجه به وضعیت اقتصادی کشور تعیین می‌شود و باید کاری انجام داد تا از وابستگی به نفت کاسته شود و از طرفی باید از هزینه‌های اضافی جلوگیری کرد تا تولیدات افزایش پیدا کند و دولت به معنای واقعی کوچک شود.

دری نجف آبادی تصریح کرد: سرمایه‌های بالقوه کشور باید به بالفعل تبدیل شود و ظرفیت‌های بسیاری در استان وجود دارد.

کرونا تمام نشده است / لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

وی ضمن تشکر از همکاری اصناف و مردم در اجرای محدودیت‌های کرونایی دو هفته گذشته عنوان کرد: مردم استان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاری خوبی داشتند و اکنون به وضعیت نارنجی مواجه با کرونا رسیدیم.

دری نجف آبادی خاطر نشان کرد: نباید فکر کنیم که کرونا بهتر اتمام رسیده است زیرا کوچک‌ترین سهل انگاری به بدتر شدن اوضاع دامن می‌زند.

وی گفت: همچنان فاصله گذاری اجتماعی را باید در سطح جامعه رعایت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن تشکر از تلاش‌های انجام شده در کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تالاب میقان اراک گفت: خوشبختانه تاکنون گزارشی از تلفات این ویروس در واحدهای مرغ داری گزارش نشده است و باید مراقبت‌های لازم را به عمل آورند.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز دانشجو اظهار کرد: دانشگاه از اهمیت ویژه ای در رشد و پیشرفت کشور برخوردار هستند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0