تاریخ : چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 8 شوال 1442 Wednesday, 19 May , 2021

جوانترین تیم‌‌های باشگاهی در ۵ لیگ برتر فوتبال اروپا معرفی شدند

  • 24 فروردین 1400 - 4:11

در رده‌بندی تیم‌های باشگاهی دارای پایین‌ترین میانگین سنی در پنج لیگ برتر فوتبال در قاره سبز، یک تیم از لوشامپیونه صدرنشین است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر‌اساس اعلام مؤسسه آماری – مطالعاتی CIES Football Observatory سوئیس، تیم فوتبال نیس فرانسه جوان‌ترین تیم در میان تمامی تیم‌های پنج لیگ برتر فوتبال اروپا شامل لوشامپیونه فرانسه، سری A ایتالیا، بوندس‌لیگای آلمان، لالیگای اسپانیا و لیگ برتر انگلیس است.

براساس گزارش این مؤسسه تیم نیس با میانگین سنی ۲۳٫۵ سال جوان‌ترین تیم باشگاهی حال حاضر پنج لیگ اصلی فوتبال قاره سبز است. پس از این تیم اشتوتگارت آلمان با میانگین سنی ۲۴٫۴ سال در رده دوم قرار دارد و رمس یکی دیگر از تیم‌های لوشامپیونه با میانگین سنی ۲۴٫۵ سال در جایگاه سوم است. در رده‌های بعدی جوان‌ترین تیم‌های باشگاهی اروپا نیز میلان ایتالیا با میانگین سنی ۲۴٫۶ سال و کلن آلمان با میانگین سنی ۲۴٫۹ سال هستند.

همچنین در دیگر رده‌بندی این مؤسسه مشخص شد که تیم فوتبال بوروسیا دورتموند آلمان در میان تمام تیم‌های پنج لیگ برتر فوتبال اروپا، بیشتر اعتماد را به بازیکنان جوان زیر ۲۱ سال نشان داده و در ۲۸٫۵ درصد از کل مجموع زمان بازی‌هایش در این فصل از این بازیکنان استفاده کرده است. نیس فرانسه با ۲۴٫۳ درصد، موناکو با ۲۴٫۱ درصد، رن فرانسه با ۲۰٫۷ درصد و شالکه آلمان با ۱۹٫۶ درصد در جایگاه‌های دوم تا پنجم این رده‌بندی هستند.

 

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها