شهرستان ها

جوان‌گرایی رویکرد جدی دستگاه قضایی یزد

یزد- رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه جوان‌گرایی رویکرد جدی دستگاه قضایی یزد است، گفت: از ظرفیت قضات جوان و با انگیزه برای پیشبرد امور استفاده خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی دهشیری در نشست شورای قضایی استان یزد که به مناسبت هفته قوه قضاییه با حضور استاندار برگزار شد، اظهار داشت: اگر قوای سه گانه در کشور دارای اقتدار و اعتبار هستند، این مهم با اعتماد مردم حاصل شده است.

وی، سه عامل انقلابی بودن، مردمی بودن و ضد فساد بودن را مهمترین رویکرد هر مسئول در نظام اسلامی دانست و افزود: دشمنان به دنبال زمین زدن و از بین بردن این نظام و ارزش‌های انقلابی آن هستند، بنابراین باید برای غلبه بر توطئه دشمنان در میدان عمل بود و به مردم خدمت کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد بر استفاده از ظرفیت های مردمی و نخبگانی تأکید کرد و یادآور شد: مردمی بودن تنها در خدمت به مردم خلاصه نمی شود بلکه استفاده از ظرفیت های مردمی و نخبگانی نیز از جلوه های مهم مردمی سازی قوه قضاییه است که بر همین اساس، جشنواره عدلیه و رسانه و جشنواره دادخند در استان یزد طراحی شده و در حال اجراست.

وی، جلب مشارکت رسانه های استان و اساتید هنر و اندیشه در موضوع پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی را از اهداف جشنواره عدلیه و رسانه ذکر کرد و گفت: برای تبیین آسیب های اجتماعی و ارائه محتوای آموزشی با شیوه ها و راهکارهای مردم پسند، فراگیر و اثرگذار، جشنواره عدلیه و رسانه برگزار می شود.

رئیس کل دادگستری استان یزد، به خدمت گرفتن ابزار هنر به ویژه ظرفیت شعر طنز را از اهداف جشنواره دادخند اعلام کرد و بیان داشت: در دادخند، ابزار شعر با زبان طنز به کمک دستگاه قضایی خواهد آمد تا بتوان، در دل مردم نفوذ کرد و مطالبی را برای هشدار و گوشزد در زمینه و موضوعات مختلف مد نظر، تولید و منتشر کرد.

وی با بیان اینکه برای به ثمر رسیدن انقلاب، هزینه‌های بسیاری پرداخت شده که از جمله آنها می‌توان به تقدیم هزاران شهید اشاره کرد، ادامه داد: خوشبختانه در سنوات اخیر اعتماد مردم به قوه قضاییه بیشتر شده که این امر مایه مباهات برای قضات و کارکنانی است که صمیمانه در سنگر خدمت بودند.

دهشیری تصریح کرد: یکی از الزامات سند تحول قوه قضاییه، تأکید بر مردمی بودن و تلاش در زمینه افزایش سرمایه اجتماعی است که با برنامه های اجتماعی و مردم محور قابل تحصیل است.

رئیس کل دادگستری استان یزد، اهتمام به جوانگرایی را از مهمترین رویکردهای دادگستری استان در کادرسازی و جانشین پروری ذکر کرد و بیان داشت: در اجرای منویات مقام معظم رهبری، بهره گیری از قضات جوان، با انگیزه و پر انرژی در پست های مدیریتی در دستور کار بوده که با التزام به شایسته خواهی، شایسته یابی، شایسته سالاری، شایسته گزینی و شایسته پروری انجام شده است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا