شهرستان ها

جولان آلاینده‌های جوی در آسمان اصفهان/ دما افزایش می یابد

اصفهان- کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از استمرار سکون جوی و انباشت غلظت آلاینده‌های هوا تا روز سه‌شنبه و ورود موج ناپایدار به استان در پایان هفته خبر داد.

ابراهیم هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: موجی که از عصر چهارشنبه از روی استان می‌گذرد بارندگی به همراه ندارد اما به بهبود کیفیت هوای مناطق مرکزی و صنعتی کمک خواهد کرد.

او با بیان اینکه تا روز سه‌شنبه جوی پایدار و آسمانی صاف تا کمی ابری را در بیشتر نقاط استان انتظار داریم، افزود: شاخص‌های کیفی هوا در شهر اصفهان و مناطق صنعتی به سبب سکون جوی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای عموم شهروندان قرار می‌گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده بین ۲ تا سه درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد، گفت: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر می‌رسد.

هنرمند اضافه کرد: خوروبیابانک با دمای ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای ۱۷ درجه سانتیگراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا