حاج قاسم به حق شهید وحدت است

  • 10 آبان 1399 - 16:10

اردبیل- شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل با صدور بیانیه ای به مناسبت هفته وحدت حاج قاسم را به حق شهید وحدت عنوان کرد که وحدت را فریضه‌ای الهی، فوری و استراتژیک دانسته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل با صدور بیانیه‌ای به مناسبت هفته وحدت حاج قاسم را به حق شهید وحدت عنوان کرد که وحدت را فریضه‌ای الهی، فوری و استراتژیک دانسته‌اند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا»

اسلام به‌عنوان کامل‌ترین دین الهی برای نجات بشریت از گمراهی، توسط پیامبر اکرم (ص) به بشریت عرضه شد، اما از آنجا که روشنگری و آگاهی بخشی آن موجب می‌شد تا مردمان از بردگی خلاصی یابند، همواره دشمنان دین برای نابود کردن آن تلاش کرده و با انواع ترفندها، از آغاز نبوت پیامبر تا امروز قصد داشتند با ایجاد تفرقه بین مسلمانان از اشاعه و رشد اسلام جلوگیری نمایند.

ایام باشکوه میلاد نبی مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) بشارت بخش عالمیان برای ورود به دوران باشکوه و بالندگی ایمان و اهل ایمان در جهان است. با نگاهی به آموزه‌های الهی در قرآن و سیره پیامبر اعظم و اولیا خدا و تجارب تاریخی این حقیقت را در می‌یابیم که امت اسلام برای حفظ و بقا خود و بازیابی عظمت و اقتدار خویش باید اعتصام به حبل الهی، پرهیز از تفرقه، رحمت با مسلمانان و شدت و مقابله با کفّار را به عنوان پیروان راستین آن پیامبر بزرگ الهی سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

گفتمان وحدت با پیروزی انقلاب اسلامی و بازخوانی ضرورت‌های اسلام توسط احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) حضرت امام خمینی قدس سره و پیگیری جانشین شایسته ایشان، حضرت امام خامنه‌ای د (مدظله) طی سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی توفیقات شگرفی را در جهان اسلام برای مسلمین به ارمغان آورد و عظمت‌ها آفریده و توطئه‌ها و تهدیدهای فروانی را درهم شکسته است و شکل گیری جبهه مقاومت با حضور پیروان مذاهب اسلامی از دستاوردهای عملی این وحدت اقتدار آفرین است.

تلاقی هفته وحدت با یوم الله ۱۳ آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جهانخوار»، نشانه‌ای و چراغ راهی است تا مسیر هدایت و سعادت بیش از پیش نمایان گردد. استکبار جهانی برای ایجاد وقفه در سیر افول خویش دست و پا می‌زند و هیچ ابایی ندارد که ظرفیت‌های خود را به صورت نمایان از یکسو در اختیار افراط‌گرایان مذهبی قرار داده و از سوی دیگر با طراحی‌های مزورانه حکام سرسپرده از سران کشورهای اسلامی را در مسیر ضربه زدن و ایجاد شکاف و تفرقه در امت اسلام به کار گیرد، لذا امت اسلام باید با وحدت دشمن شکن، توطئه‌های دشمنان قسم خورده اسلام، به خصوص استکبار و شیطان بزرگ، آمریکا و صهیونیسم را خنثی سازند.

ضمن عرض تبریک و تهنیت این ایام مبارک به محضر نایب بر حق امام زمان (عج) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله)، عموم مسلمانان و به‌ویژه امت شهیدپرور ایران اسلامی و استان اردبیل، از امت بصیر و انقلابی ایران اسلامی و تمامی مسلمان جهان می‌خواهیم تا با تفکر و تدبر و ذکر یاد شهید بین المللی مقاومت، حاج قاسم سلیمانی که به حق شهید وحدت نیز است، همه تلاش خویش را در جهت ترویج به کار بسته و با پیروی شایسته از رهبر معظم انقلاب اسلامی که وحدت را فریضه‌ای الهی، فوری و استراتژیک دانسته‌اند، بیش از پیش در اهتمام به وحدت اسلامی و ترویج و تبلیغ آن بکوشند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0