تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

حادثه تروریستی کابل نشانه بزدلی مخالفان صلح است

  • 14 آبان 1399 - 16:55

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات در پیامی به رئیس دانشگاه کابل ضمن محکوم کردن جنایت تروریستی رخ داده، گفت: حادثه تروریستی کابل نشانه بزدلی و حقارت جنایتکاران مخالف صلح درافغانستان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی به دکتر عثمان بابری رئیس دانشگاه کابل از وقوع حادث تروریستی دانشگاه کابل اظهار تاسف کرد.

مشروح متن پیام ابراهیمی ترکمان به این‌شرح است:

«جناب آقای دکتر عثمان بابری

رئیس محترم دانشگاه کابل

با سلام و احترام

بار دیگر دست جنایتکاران تروریست و دشمنانِ علم و فرهنگ، جوانان آینده ساز افغانستان را نشانه رفت و تعدادی از اساتید و دانشجویانِ شریف افغانستان را به خاک و خون کشید.

این جنایت تروریستی و به شهادت رساندن تعدادی از نخبگان علمی و دانشگاهی کشور دوست و برادر افغانستان، نشانه بزدلی و حقارت جنایتکارانی است که صلح و ثبات در افغانستان را نشانه رفته و مرتکب چنین جنایات ناجوانمردانه‌ای بر علیه ملت مظلوم و استوار افغانستان می‌شوند.

اینجانب با اندوه فراوان ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستی دانشگاه کابل، مراتب تسلیت عمیق خود را به دولت و ملت شریف افغانستان، اهالی علم و فرهنگ و جنابعالی اعلام کرده و از درگاه ایزد منان تسلای خاطر بازماندگان را مسئلت می‌نمایم.

در پایان با آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این رویداد تأثر انگیز و صلحی توام با امنیت کامل در کشور افغانستان، آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را برای تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های علمی فرهنگی دو کشور اعلام می‌کنم.»

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها