تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

حادثه تروریستی کابل نشانه حقارت جنایتکاران مخالف ثبات در افغانستان است

  • 14 آبان 1399 - 16:24


رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی به رئیس دانشگاه کابل ضمن محکوم کردن این جنایت تروریستی عنوان داشت: حادثه تروریستی کابل نشانه بزدلی و حقارت جنایتکاران مخالف صلح و ثبات درافغانستان است.


به گزارش خبرگزاری فارس، ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی به عثمان بابری، رئیس دانشگاه کابل جنایت تروریستی در دانشگاه کابل را محکوم کرد و شهادت نخبگان علمی این کشور را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر عثمان بابری
رئیس محترم دانشگاه کابل

با سلام و احترام

بار دیگر دست جنایتکاران تروریست و دشمنانِ علم و فرهنگ، جوانان آینده ساز افغانستان را نشانه رفت و تعدادی از اساتید و دانشجویانِ شریف افغانستان را به خاک و خون کشید.

این جنایت تروریستی و به شهادت رساندن تعدادی از نخبگان علمی و دانشگاهی کشور دوست و برادر افغانستان، نشانه بزدلی و حقارت جنایتکارانی است که صلح و ثبات در افغانستان را نشانه رفته و مرتکب چنین جنایات ناجوانمردانه‌ای بر علیه ملت مظلوم و استوار افغانستان می‌شوند.

اینجانب با اندوه فراوان ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستی دانشگاه کابل، مراتب تسلیت عمیق خود را به دولت و ملت شریف افغانستان، اهالی علم و فرهنگ و جنابعالی اعلام نموده و از درگاه ایزد منان تسلای خاطر بازماندگان را مسئلت می‌نمایم.

در پایان با آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این رویداد تأثر انگیز و صلحی توام با امنیت کامل در کشور افغانستان، آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را برای تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های علمی فرهنگی دو کشور اعلام می‌نمایم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها