تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

حادثه ریزش آوار ساختمانی/کارگر جوان افغانستانی جان باخت

  • 11 آبان 1399 - 15:05

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از جانباختن یک کارگر ۲۱ ساله افغانستانی در پی عملیات تخریب و آواربرداری در یک ساختمان مسکونی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلال ملکی، اظهار کرد: ساعت ۱۱:۳۷ ظهر امروز حادثه تخریب یک ساختمان در محله حکیمه خیابان خرم پگاه به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تهران اعلام می‌شود.

وی افزود: آتش نشانان بلافاصله از دو ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام می‌شوند و در کمتر از ۳ دقیقه به ساختمان تخریب شده می رسند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: آتش نشانان مشاهده می‌کنند که یک ساختمان ۲ طبقه قدیمی، محل حادثه است. کارگران در این ساختمان مشغول تخریب بودند که به یک باره طبقه اول (روی همکف) این ساختمان فرو می‌ریزد.

ملکی تصریح کرد: یکی از کارگران زیر آوار گرفتار می‌شود که آتش نشانان بلافاصله عملیات نجات را آغاز می‌کنند و بعد از تلاش‌های مکرر موفق می‌شوند پیکر این کارگر را از زیر آوار بیرون بیاورند.

وی افزود: بنابر اعلام عوامل اوژانس در محل متأسفانه این کارگر که ۲۱ سال داشت و از تبعه کشور افغانستان هم بود به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

ملکی ادامه داد: آتش نشانان عملیات ایمن سازی را در محیط اجرا می‌کنند و محل را تحویل عوامل اورژانس و انتظامی می‌دهند.

وی در پایان گفت: پیمانکاران باید دقت کنند که تخریب ساختمان یک کار ساده و غیرفنی نیست و صرفاً چند کارگر ساده نمی‌تواند عملیات تخریب در یک ساختمان را انجام دهند. کارگران باید تخصص داشته باشند چرا که عدم تخصص آنها موجب اتفاقات ناگواری مانند این اتفاق می‌شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها